Teju katrs Latvijas iedzīvotājs pērk viena vei vairāku veidu preces, kas jau ir bijušas lietotas, un, ja precei nav nekādu redzamu vai funkcionālu trūkumu, bet cena ir krietni zemāka, tad šis process nemaz nav tik slikts. Lietotu precu tirdzniecība ir liels bizness un tas tiek darīt teju katrā industrijā sākot no lietotiem auto, lietotiem mājokļiem un beidzot ar apģērbiem un elektronikas precēm. Bet kas tad ir tās preces, ko labāk nevajadzētu iegādāties lietotas, vienu vai vairāku apsvērumu dēļ?
  • Automašīnas riepas – Pirmā lieta, kas ienāk prātā, ja runa iet par lietotām precēm, ko nevajadzētu pirkt lietotas ir automašīnas riepas, jo lai gan šīs riepas ir krietni lētākas, tomēr to nobraukums un protektora zudums var radīt visai nopietnus drošības draudus. Maz-lietotas riepas un atjaunotas riepas būtībā ir krietni lētākas nekā jaunas, bet tomēr cilvēkiem izvēloties šīs lietotās riepas ir jāsaprot, ka to protektors nebūs jauns un arī savirzes nobīdes dēļ var būt izveidojušies dažādi nodilumi, kas var radīt papildus drošības riskus.
  • Apakšveļa – Nākamā lieta, ko arī noteikti nevajadzētu pirkt lietotu ir apakšveļa un peldkostīmi. Šī lieta lielākoties ir pašsaprotama, bet tomēr daži cilvēki to nevēlas saprast, jo cilvēkiem taču ir dažādi baciļi, mikrobi un slimības un lietot lietotas drēbes , kas apskauj dzimumorgānus nav prāta darbs! ugunsdzēšamie aparāti – Ja runājam par drošību tad ugunsdzēšamais aparāts, kurš nav jauns, bet kuram vēl ir derīguma termiņš liekas, kā labs ieguldījums jo tas būs krietni lētāk, bet vai tu esi gatavs maksāt mazāk, zinot, ka tā drošības pakāpe nav tik augsta? Arī šiem ugunsdzēšamajiem aparātiem ir nolietojums un ar laiku tiem veidojas gan korozija gan iekšējā ķīmija noārdās, tāpēc uz derīguma termiņa beigām aparātam var būt pārāk mazs spiediens, vai citas problēmas un tāpēc nevajadzētu pirkt šīs preces lietotas.
  • Matrači – Matracis uz kā tu guli ir ļoti svarīgs, jo mēs taču 1/3 daļu no savas dzīves pavadām guļot un tāpēc pērkot lietotu matraci tu sevi pakļauj dažādām infekcijām, kā arī izgulētiem matračiem, kas var kaitēt tavam miegam un arī tavai stājai. Ja uz šī matrača ir gulējis kāds smags cilvēks, tad lai vai cit atsperīgs tas būtu, noteikti tam radīsies izgulējumi un ņemot vērā vēl papildus baktērijas, gultas kukaiņus un citas līdzīgas lietas, es ieteiktu pirkt labāk jaunu matraci nevis meklēt lietotu!
  • Kurpes – Kurpes lietoto apģērbu veikalos ir viena no pieprasītākajām precē, bet atšķirībā no apģērba ar kurpēm ir ja’būt uzmanīgākam, jo apavi ātri piekļaujas valkātāja pēdai un arī to nodilums veidojas tāds, lai labāk būtu tieši to valkātājam. Un tāpēc, kad tu pērc lietotus apavus, var gadīties, ka tev būs neērta to valkāšana un protams nerunāsim nemaz par kāju sēnīti un citām pēdu slimībām, kuras var tikt saņemtas valkājot šādus apavus!
  • Elektropreces – Un pēdējā lieta, kur būtu jābūt uzmanīgam ir elektropreces, jo, lai gan lietots dators vai telefons būs ļoti lēts, tomēr iepriekšējais īpašnieks šo elektropreci varētu būt lietojis neapzinīgi un nodarījis tai kaitējumu. Un ņemot vērā, ka mūsdienās 2-3 gadu laikā elektronikas cena krīt tad pagaidot dažus gadu iespējams saņemt šīs preces krietni lētāk!
Pirms pērc lietotas preces galvenais ir apsvērt visas kategorijas kā drošība, veselība, preces nolietojums, preces cena un, kā tās visas attiecinās uz zemāko cenu, jo, ja lietota prece ir tikai nedaudz lētāka, tad varbūt nav īsti jēga pirkt lietotu preci un jāpērk ir jauna.