Perfektā pasaulē, cilvēki sasniedz pensijas vecumu un atstāj stresu aiz sevis, izbaudot katru brīvo dienu. Tomēr daudziem šāda ideālā pasaule nav iespējama, liekot meklēt papildus finansiālos līdzekļus arī esot pensijā. Ja esi laicīgi sācis likt naudu savā pensijas kontā, tas sniegs lielu nodrošinājumu turpmākā dzīvē.

Daži ieteikumi, kas palīdzēs uzturēt sevi finansiāli nodrošinātu, esot pensijā

Taupi naudu, samazinot ikdienas tēriņus Ir vairākas lietas, kā var ietaupīt savu naudu, piemēram, pievelkot ciešāk grožus enerģijas patēriņam. Ir jāsāk ar pareizu domāšanu – nevis prātot, kur dabūt vairāk naudu, bet gan, kā tu vari pats ietaupīt savos ikdienas tēriņos. Papildus līdzekļus var iegūt, samazinot elektrības patēriņu, katru reizi izslēdzot aiz sevis gaismu, tērējot mazāk ūdens (padomā, kas tavā gadījumā ir izdevīgāk: ātra duša vai vanna), iegādājoties elektrības ierīces, kurām ir vislielākā energoefektivitāte. Piedomā par ēdiena gatavošanu – negatavo lielus kvantumus, ko nespēsi apēst un pēc divām dienā vēlēsies izmest atkritumos.

Izmanto savas zināšanas Tu vari strādāt darbu esot mājās, lai iegūtu papildus ienākumus. Tās var būt konsultācijas, ja esi visu mūžu strādājis par skolotāju. Tas būs kā divi labumi vienā: tev būs iespēja socializēties, kā ari iegūsi papildus ienākumus. Tu vari strādāt, kad vēlies, cik ilgi vēlies un kā vēlies. Redzēsi, ka daudzi cilvēki vēlēsies izmantot tavus sniegtos pakalpojumus, jo doties pie specializētiem uzņēmumiem un maksāt par tiem pašiem pakalpojumiem divkāršu summu nav izdevīgi. Ja tavs hobijs ir rokdarbu veidošana, tad noadi siltas zeķes ne tikai saviem mazbērniem, bet arī pārdod tās amatnieku tirgū.

Pārdod savas lietas Būsi dzirdējis par garāžas izpārdošanām vai lietotu preču veikaliem. Dzīves laikā cilvēki mēdz saglabāt daudz lietas, kuras vairs nav nepieciešamas un netiek izmantotas pēdējos gadus. Šādas preces vari pārdot citiem. Velti vienu dienu, lai pārskatītu savu pagraba saturu. Ja proti darboties ar internetu, vari ievietot savas preces interneta veikalos un pārdot plašākai publikai.

Īrē istabu, telpu, teritoriju Bieži vien cilvēki meklē lētas dzīvesvietas. Populāra prakse pensionāru vidū ir īrēt vienu istabu, piemēram, studentiem. Tu vari izīrēt savu istabu par saprātīgu samaksu, tādējādi arī atvieglojot sev komunālo rēķinu apmaksu. Tu vari īrēt savu piemājas dārzu, ja nevēlies to iekopt. Gan jau kaimiņu vidū atradīsies ģimene, kas vēlēsies audzēt ekoloģisku pārtiku pie savas mājas. Ja esi palicis bez braucamrīka, bet garāža vēl joprojām ir tavā īpašumā un lēnām pildās ar dažādām sadzīves precēm – izmanto to efektīvāk un īrē kaimiņiem, kuriem ir mašīna.

Palīdzi saviem kaimiņiem vai paziņām Tu vari palīdzēt saviem ikdienas gaitās aizņemtajiem paziņām izvest pastaigās suni, vai pieskatīt bērnus, kad vecāki vēlas iziet divatā pavakariņot. Ja tev ļoti patīk bērni un pietiek spēka tos pieskatīt ikdienā, piesakies kā aukle. Daudzi cilvēki labprātāk izmantos šādus pakalpojumus no pazīstamiem cilvēkiem, nekā nolīgs darbā svešu cilvēku. Liec manīt paziņām, ka varētu būt noderīgs šādos pienākumos.

Rūpējies par savu veselību Varbūt tas neuzlabos tavu finansiālo stāvokli, bet krietni vien samazinās tēriņus, ja uzturēsi savu veselību perfektā stāvoklī. Mūsdienu medicīna izgriež robu ikviena budžetā, ja nākas ar to saskarties. Tāpēc cik vien iespējams, izvairies no medicīniskiem izdevumiem – nodarbojies ar dažādām aktivitātēm, ej pastaigās pa svaigu gaisu, guli pilnvērtīgas miega stundas, izvairies no tabakas un alkohola lietošanas, samazini neveselīgas pārtikas lietošanu uzturā. Ja tu rūpēsies par sevi, tad ieguvumi būs ne tikai finansiālā ziņā.