Par to vai kredīts, kā pakalpojums ir labs vai slikts mēs varētu diskutēt ilgi un dikti, bet šoreiz centīšos parādīt vietas, kur aizdevums patiešām cilvēkiem palīdz un kur bez šāda pakalpojuma nebūtu iespējams izdarīt tās pašas lietas, ko tas atļauj. Protams vislabāk būtu, ja neviens nelietotu kredītus bet visu, ko mēs vēlamies iegādāties mēs pirkt paši ar savu naudu to vispirms sakrājot un tikai tad izdarot šo pirkumu. Bet tā, kā lielākā daļa cilvēku pasaulē izmanto kredītsaistības un to dara pat valstis un dažādas pašvaldības, tad arī mēs varam apskatīt, kādas tad ir tās jomas, kur mēs varētu šos kredītus izmantot:

  • Mājokļa iegāde / uzbūvēšana – Pirmais kredīta veids, kas nāk prātā tad, kad domājam par aizdevumiem, ko cilvēki var izmantot ir hipotekārais kredīts, jeb kredīts nekustamā īpašuma iegādei vai uzbūvēšanai. Nekustamo īpašumu cenas pēdējo gadu laikā ir strauji kāpušas un cilvēki vairs nevar atļauties iekrāt naudu un nopirkt šo īpašumu un tāpēc vienīgā iespēja, kā iegādāties šādu nekustamo īpašumu ir to darīt ar kredīta palīdzību. Protams ir jābūt ļoti uzmanīgam, jo šo kredītsaistību apjoms nereti ir lielāks, kā 4 gadu tavas ikmēneša ienākumu apjoms. Šāda atbildība nav nekāda joka lieta un cilvēki nereti šos kredītus maksā pat vairāk kā 20 gadus katru mēnesi maksājot pat līdz piektajai daļai no saviem ikmēneša ienākumiem.

  • Automašīnas iegāde – Auto iegāde vienmēr ir bijis liels pirkums un cilvēki automašīnas iegādājas gan vajadzības gan prieka pēc, jo mūsdienās bez automašīnas nav īsti iespējams izdzīvot, vismaz, ja tu dzīvo ārpus pilsētas un darba vieta ir tālāk par dažiem kilometriem no tavas mājvietas. Automašīnu pērkot kredītā ir jābūt uzmanīgam, jo automašīnām parasti diezgan strauji zūd vērtība un var sanāk tā, ka tu maksā par spēkratu, kas vairs nav tik vērts kā ir tava kredīta atlikusī summa. Automašīnām ir nepieciešami arī remontdarbi un jālej degviela, tāpēc automašīnas iegādi kredītā vajag izvēlēties tikai tad, ja tā ir pēdējā iespēja un automašīna ir vajadzīga gan darba gan citām vajadzībām.

  • Neparedzēti tēriņi – Neparedzētie tēriņi ir vēl viena vieta, kur kredītsaistības var nākt palīgā, jo bieži vien, dzīvojot no algas līdz algai, rodas dažādas neparedzētas saistības vai tēriņi, kurus tad nav iespējams nosegt no šiem ikmēneša ienākumiem un tāpēc nekas cits neatliek, kā saņemt kredītu. Šajā gadījumā parasti cilvēki izvēlas saņemt vai nu ātros kredītus vai arī patēriņa kredītus, bet katrā ziņā kopējās kredīta summas ir pietiekoši mazas, lai tās varētu atdot pāris mēnešu laikā un nebūtu jāmokās gadiem ilgi.

  • Medicīniskie pakalpojumi – Medicīniskie pakalpojumi ir vēl viena vieta, kur ir iespējams ņemt kredītu, lai varētu nosegt šos izdevumus. Veselībai vienmēr būtu jābūt, kā galvenajai lietai, par ko cilvēkam būtu jārūpējas, jo bez veselības visas pārējās dzīves jomas paliek mazsvarīgas, tāpēc, ja ir gadījusies nopietna veselības problēma un tā ir akūta, tad vienmēr ir iespējams saņemt kredītu, lai šo veselības problēmu varētu novērst.

  • Studijas – Un pēdējā vieta, kur arī ir iesējams ņemt kredītu ir studijas, kas arī mūsdienās ir palikušas ļoti dārgas un būtībā, lai varētu izmācīties bakalaura vai maģistra programmu ir nepieciešams tikpat daudz naudas cik nopērkot dzīvokli kādā no Latvijas pilsētām. Bet ar studijām arī ir jābūt uzmanīgam, jo bieži vien augstskolas piedāvā programmas, pēc kuru pabeigšanas pēc tam nemaz nav iespējams iegūt labi atmaksātu darbu un tāpēc par šādām programmām izmest naudu nav īsti vērts, tāpēc noteikti esiet uzmanīgi!

Kā redziet tad ir daudz vietas, kur tad ir iespējams izmantot kredītsaistības, lai veicinātu dažādas savas dzīves jomas, bet galvenais ir būt apzinīgam un neuzņemties pārāk lielas saistības, lai vai cik tas būtu nepieciešams.