Izniekot naudu ikdienišķās lietās ir ļoti viegli, it īpaši, ja šīs ikdienišķās lietas ietver kādu vai, vēl ļaunāk, kādas no turpinājumā minētajām naudas izgāztuvēm. Kādēļ izgāztuvēm? Jo šīs ir desmit pasaulē populārākās lietas, uz kurām cilvēki ikdienā izgāž neiedomājami un ārprātīgi daudz naudas, turklāt, bieži vien paši to nemaz neapzinoties. Šķiet, šīs visas ir ikdienišķas darbības, tomēr palūkojieties, cik daudz naudas uz šīm darbībām tiek iztērēts ik gadu, un, iespējams, jums tās vairs nešķitīs ikdienišķas lietas, bet gan dārgas ekstras. Turpiniet lasīt, uzziniet, kas ir šie slazdi, un, ja vien jums rūp sava labklājība, domājiet, kā no tiem savā dzīvē izvairīties.
- 1. Kafija – balstoties uz Nacionālās Kafijas asociācijas datiem, tase maltās kafijas maksā vidēji 1,38$. Tā kā gadā ir apmēram 260 darba dienas, tad ik darba dienas rītu pērkot šādu kafijas tasi, viena gada laikā tiek iztērēta nauda 360$ apmērā.
- 2. Cigaretes – Kampaņa “No tabakas brīvi bērni” vēsta, ka viena cigarešu paciņa ASV maksā vidēji 4,54$. Smēķētāji, kas ik dienas izsmēķē vienu cigarešu paciņu, gadā uz tām iztērē 1660$. Savukārt tie smēķētāji, kas smēķē tikai nedēļas nogalēs, ik gadu cigaretēs iztērē 236$.
- 3. Alkohols – alkohola cenas, kā zināms, ir cieši atkarīgas no vietas, kurā tas tiek pārdots, bet, rēķinot vidēji, alum, kas maksā 5$ un tiek izdzerts divas vienības dienā, gada laikā tiek iztērēti 3650$. Ja jūs vietējā bārā pasūtītu divus kokteiļus, jūs iztērētu divtik daudz.
- 4. Veikalā pirkts ūdens – 0,5l ūdens pudele maksā vidēji 1$. Katru dienu izdzerot šādu pudeli, gadā tiek iztērēti 365$. Jāsaka, ka tas kaitē ne vien jūsu makam, bet arī videi.
- 5. Manikīrs – kā vēsta skaistumkopšanas industrijas pētījumi, vidējā manikīra cena ir 20,53$. Ja manikīrs tiek veikts katru nedēļu, gadā tam tiek iztērēti 1068$.
- 6. Auto apkope – pilna automašīnas apkope, kas ietver tā iekšēju un ārēju tīrīšanu un mazgāšanu, maksā vidēji 58$. Ja šāda auto apkope tiek veikta ik pēc diviem mēnešiem, gadā par to tiek samaksāti 348$.
- 7. Iknedēļas pusdienošana ārpus mājas – kompleksās pusdienas ārpus mājas maksā vidēji 9$. Ja šādas pusdienas tiek ēstas piecas dienas nedēļā, gadā tas izmaksā 2359$.
- 8. Uzkodu automāti – jebkura uzkodu automātu vienība maksā vidēji 1$. Katru darba dienas rītu nopērkot cepumu paciņu, gadā tiek iztērēti 260$.
- 9. Procentu maksājumi par kredītkartes norēķiniem – kā rāda aptaujas dati, katra amerikāņa kredītkaršu parāds ir vidēji 6600$.
10. Dalība dažādos klubos – vidējais mēneša abonements fitnesa klubā maksā no 35$ līdz 40$. Pieņemot, ka mēneša abonements maksā 40$, gadā tas izmaksā 480$.
Nav komentāru