Akciju sabiedrība ”MiniCredit’‘ (Reģ. nr. 40103260762) ir Igaunijas kompānijai ”AS KAPITUM OU” piederošs ātro kredītu izsniedzējs Latvijā. MiniCredit dibināšanas datums ir 2009. gada 25. novembris un savu darbību uzņēmums sāka ar 1,135 miljonu eiro lielu sākuma kapitālu. Pēc neto apgrozījuma uzņēmums ierindojas tikai 4422. vietā starp visiem Latvijas uzņēmumiem. MiniCredit darbības sfēra bez Latvijas aptver arī Igauniju, Poliju un Gruziju. MiniCredit ir Latvijas nebanku kredītdevēju asociācijas (LNKA) biedrs un ir saņēmis licenci, kas ļauj sniegt patērētāju kreditēšanas pakalpojumus Latvijas teritorijā. Dalība LNKA nozīmē, ka šī kompānija ir vienojusies ar pārējiem asociācijas biedriem par kopīgiem nosacījumiem saistībā ar kredītu izsniegšanu un godīgas komercprakses principiem. LNKA godīga aizdevēja zīme uzņēmuma mājaslapā www.minicredit.lv palielina klientu uzticību šim kredītdevējam. MiniCredit mājaslapa veidota tāpat kā lielākā daļa interneta ātro kredītu izsniedzēju lapas. Šī ir ļoti pārskatāma un tajā atrodama visa informācija par kredītu saņemšanu, nosacījumiem, atbildīgu aizņemšanos, informācija par uzņēmumu, un kā iespējams sazināties ar uzņēmuma pārstāvjiem. Ja rodas šāda nepieciešamība, tad var izmantot tālruņa numuru 67283704 vai rakstīt e-pasta vēstuli uz adresi info@minicredit.lv. Darba laikā pieejama arī saziņa tiešsaistes čatā, izmantojot Skype (minicredit.lv). Uzņēmuma darba laiks darba dienās ir no plkst. 8.00 līdz 22.00 un brīvdienās no 10.00 līdz 18.00. Kompānijas juridiskā adrese ir Brīvības iela 39, Rīga, LV-1010. MiniCredit ir savi profili sociālajos tīklos Facebook, Twitter, draugiem.lv un Google+. Facebook lapa ”patīk” vairāk kā 1500 lietotājiem. MiniCredit ir ļoti izdevīgs, jo tam ir bankas konti vairākās Latvijas komercbankās – Swedbank, Citadele, DnB, Nordea un Norvik. Konti vairākās bankās ļauj izvēlēties sev izdevīgāko, lai nebūtu jāmaksā starpbanku pārskaitījumu komisija.

Šis uzņēmums izsniedz tikai ātros kredītus. MiniCredit piedāvā aizdevumu 50 līdz 500 eiro apmērā ar atmaksas termiņu no 1 līdz 30 dienām. Pirmo aizdevumu iespējams aizņemties līdz 300 eiro, turklāt pirmais aizņēmums ir bez jebkādiem procentiem un komisijas maksas – atdod tik, cik aizņēmies. Ja saproties, ka kredītu nevarēsiet atmaksāt laicīgi, tad to iespējams pagarināt pa 5, 15 vai 30 dienām. Termiņa pagarināšana izmaksās komisijas maksu, kuras lielums būs attiecīgs aizdevuma lielumam. Procenti katram aizdevumam tiek aprēķināti individuāli. Šis kredītdevējs piedāvā nokārtot aizdevumu ar SMS palīdzību. Īsziņā, kura jānosūta uz numuru 1897 jānorāda nosaukums MiniCredit, parole, kura tika izmantota reģistrēšanās laikā, aizdevuma summa un atmaksas termiņš. Ja aizdevuma pieteikums tiek nosūtīts MiniCredit darba laikā, tad naudu kontā var saņemt jau pēc pāris minūtēm.

Lai saņemtu kredītu pie šī aizdevēja, no sākuma ir jāreģistrējas uzņēmuma mājaslapā un jāizveido savs maksājumu profils. Reģistrējoties jānorāda savi personas dati, deklarētā dzīvesvieta, bankas konts un kontaktinformācija. Pēc tam uzņēmuma speciālisti izvērtēs, vai kredīta saņēmējs atbilst vispārpieņemtajiem nosacījumiem. Ir jābūt Latvijas iedzīvotājam vecumā no 20 līdz 72 gadiem ar deklarētu dzīvesvietu Latvijas teritorijā. Nedrīkst būt kavēti maksājumi vai parādsaistības. Jābūt oficiāliem un pastāvīgiem ienākumiem jeb jāstrādā oficiāls darbs ar regulāru, stabilu atalgojumu. Noteikti vērā tiek ņemta arī kredītvēsture, jo tā daudz ko pasaka par potenciālā klienta maksātspēju un tikumiem.