Lielākā daļa cilvēku vēlētos kļūt neticami bagāti, un tas nav nekas peļams. Arī es to vēlētos, un zinu, ka arī ikviens no manas ģimenes un draugu pulka. Vienīgā lieta, kas mūs attur no šī mērķa sasniegšanas ir bailes par savām spējām un par to, kā izpaudīsies šī laime. Tomēr, lielākā daļa no bailēm balstās uz meliem, kurus es tūlīt nosaukšu. Lai sasniegtu savu mērķi, ir jāiemācās ignorēt dažus vispār dzirdētus faktus.

1. Tev obligāti nepieciešama augstākā izglītība Faktiski, katrs augstākās izglītības grāds varētu pavērt milzīgus ceļus tavā nākotnē, kā arī durvis uz finansiālo neatkarību. Taču, paskatoties no otras puses, lielākā daļa cilvēku, kuri ir beiguši universitāti nekad pat nav strādājuši šajā jomā, par ko saņēmuši augstāko grādu. Tāpēc necenties attaisnoties ar to, ka tev nav augstākā izglītība – neskaitāmi cilvēki ir kļuvuši bagāti, pat neiegūstot vienu no augstākajiem grādiem, nerunājot par vairākiem.

2. Bagātnieki nāk tikai no turīgām ģimenēm Šis ir vēl viens nepareizs apgalvojums. Protams, turīgi vecāki var sniegt milzīgu ieguldījumu nākotnē. Taču tas, ko tu vari iemācīties pats, nav atkarīgs no vecākiem. Resursi ir ļoti daudz, tāpēc vajag tos saredzēt un tuvoties savam mērķim. Tajā pašā laikā tu droši vien zini vienu vai vairākus cilvēkus, kuri ir piedzimuši ar sudraba karoti mutē un nav pārāk tālu progresējuši ne biznesā ne kur citur. Būt uzaugušam turīgā ģimenē bieži vien pat ir šķērslis pašam saņemties un nostāties uz savām kājām.

3. Tev nepieciešams augsts IQ līmenis IQ ir smieklīgs rādītājs. Lai gan tas bieži vien sakrīt ar panākumiem, tas tikpat bieži ir arī iemesls, kāpēc cilvēkiem ir grūti saprasties strādājot ar citiem, kā arī izprast klientu vajadzības. Ir daži pierādījumi, kas parāda attiecības starp IQ un ienākumiem, bet tas ne vienmēr ir gadījumā, kad mēs runājam par bagātību. Ir cilvēki ar zemu IQ līmeni, kuri tāpat ir stāvus bagāti. Pārspīlēta pašapziņa ir veids, kā veicināt finanšu izvēli un nevajadzīgu risku. Neatkarīgi no skaitļiem, bagātību rada pareizi izvēlēti ikdienas paradumi.

4. Tev ir nepieciešams atrast korporatīvo darbu Mums nav nekas pret korporatīvu darba vietu – daudzas no tām var būt ienesīgas. Tomēr, ja tev daudz labāk patīk māksla un radošas darbības, tad viss, kas ir nepieciešams, ir jāatrod veids, kā ar šo kaislību padarīt savu bankas kontu uz pusi lielāku.

5. Bagāti cilvēki ir savtīgi Tas ir ļoti populārs uzskats, ka, lai kļūtu bagāts, tev ir jābūt savtīgam. Lai gan tā ir taisnība, ka bagātības iegūšana prasa laiku un uzmanību, finanšu eksperti uzskata, ka tur nav nekā nepareiza, ja tu koncentrējies uz mērķi, ko esi uzsācis. Cilvēki kopš bērnības ir ieprogrammēti, ka sākotnēji ir jāpadomā par citiem, un tikai pēc tam par savām vēlmēm. Taču šis ir sliktākais padoms, kuru tu varētu saņemt, kad runa ir par naudu. Lai iegūtu daudz naudas, ir nepieciešams laika periods, uz kuru ir jākoncentrējas tikai uz sevi un savu biznesu, lai padarītu to augstā konkurētspējīgā līmenī. Tiklīdz tu būsi bagāts, tad vari domāt par labdarību un brīvprātīgām akcijām.

6. Centu pie centa neliksi – pie eiro netiksi Šis tautas teiciens liecina, ka ietaupīt naudu ir viens no svarīgākajiem faktoriem, lai kļūtu bagāts. Problēma šajā apgalvojumā ir tāda, ka tas rosina patērētājus pārāk koncentrēties uz katra centa taupīšanu – viņi sāk dzīvot uz kuponiem, dzīvojot tik taupīgi, cik vien iespējams, neapskatot kopējo ainu. Cilvēkiem ir jāprot noraidīt šī domāšana un jākoncentrējas uz lielu naudu. Jo visa patiesība ir: tu vari koncentrēties uz katra centa taupīšanu, tādējādi palaižot garām iespēju nopelnīt vai ieguldīt summu kādā oriģinālā idejā.