Pēdējā laikā es šajā blogā daudz runāju par to, kas ir labi kredīti, un kas tieši pretēji ir ir slikti kredīti, un kādiem mērķiem cilvēkiem vajadzētu un kādiem tieši pretēji nevajadzētu ņemt aizdevumus. Šoreiz apskatīsi vienu no saliktākajiem mērķiem, kādiem kredītu nevajadzētu ņemt, bet cilvēki tik un tā to dara, un šis mērķis ir Izklaides. Mēs taču visi vēlamies izklaidēties un atpūsties pēc garas un grūtas darba nedēļas vai arī izbaudīt atvaļinājumu tā, lai būtu ko atcerēties, un šāda prakse pati par sevi nav slikta, bet, ja šāda atpūta tiek veikta ņemot kredītu, tad tas vairs nav nekas apsveicams. Kredītam būtu jābūt, kā līdzeklim, lai iegūtu dzīvei nepieciešamas lietas, kuras savādāk cilvēki nevar atļauties, vai arī lai sakrātu šīm lietām naudu ir nepieciešams pārāk daudz laika, tāpēc arī hipotekārie un auto kredīti parasti netiek uzskatīti par neapdomīgiem un, ja cilvēks ir saņēmis šādu kredītu, apkārtējie parasti saprot, kāpēc tas tika darīts. Bet ņemot kredītu izklaidēm bieži vien ir jāsaskaras ar tuvinieku un draugu kritiku, jo šī nauda tiks ātri notērēta, bet pēc tām tā tik un tā būs jāatmaksā un šis atmaksas process noteikti, ka nebūs tik viegls, kā šī kredīta pieteikšanas un saņemšana. Bet kāpēc tad kredīts izklaidēm ir slikts lēmums, un kā tas negatīvi iespaidos tavu dzīvi?
  • Nav nekas paliekošs – Ja tu ņem aizdevumu izklaidēm, tad tev visticamāk, ka pēc naudas iztērēšanas paliks tikai un vienīgi atmiņas, jo izklaide, lai vai cik labi liktos tajā brīdī, kad tas notiek, tomēr nav nekas paliekošs un tev būs ļoti grūti nākotnes sev iestāstīt, ka ņemt kredītu un tērēt naudu šādai izklaide bija apdomīgi. Tad, kad tu nopērc kaut ko paliekošu to darot uz kredīta, protams, tu nejutīsies labi, bet tomēr, izdarot katru kredīta maksājumu un atmaksājot šo aizdevumu tu redzēsi šo lietu, par ko tad tu aī maksā nevis vienkāršas atmiņas, par kurām vēl jo projām ir jāmaksā nauda.
  • Atmaksa būs grūta – Ņemot kredītu izklaidēm, un nākošajā dienā saprotot, ka nu ir pienācis laiks, kad jāsāk maksāt par šo parādu, diezin vai tu būsi sajūsmā. Un šī kredīta atmaksa, iespējams, būs viena no grūtākajām tavā dzīvē, jo ņemot kredītus kādam kustamajam vai nekustamajam īpašumam, tu atmaksājot varēsi šo īpašumu aptaustīt, bet no izklaides tev labākajā gadījumā būs tikai dažas fotogrāfijas un sliktākajā gadījumā ilgas un lielas galvas sāpes!
  • Lielas procentu likmes – Cilvēki, kas ņem šos kredītus izklaidēm bieži vien izvēlas ātros kredītus, jo šos aizdevumus ir saņemt visvieglāk, bet īstermiņa kredītiem parasti ir viens liels mīnuss un tas ir kredītu lielās procentu likmes, kas nereti ir pat līdz 100% gadā! Ja tu laicīgi atmaksā kredītu, tad šī procentu likme tevi tik daudz neiespaidos, bet ja tu kredīta maksājumu nokavē, tad varētu būt, ka tev nāksies krietni pārmaksāt ilgtermiņā par šo aizdevuma saņemšanu.
  • Īsi atmaksas termiņi – Un pēdējais mīnuss ir tas, ka šiem tā sauktajiem ātrajiem kredītiem ir īsi atmaksas termiņi un tāpēc tev būs krietni jāsamazina savi izdevumi, lai varētu atmaksāt šo neapdomīgi ņemto kredītu. Īss termiņš parasti nozīmē vienu vai 2 mēnešu atmaksu un šādā termiņā saņemti 100-500 Eiro būs liels pārbaudījums un bieži vien gadās, ka ir jāņem kredīta pagarināšana, lai šo aizdevumu spētu atmaksāt, bet tas atkal ir maksas pakalpojums.
Ceru, ka šie padomi jums palīdzēs un jūs sapratīsies, ka izklaidēm ņemt kredītu nebūtu prāta darbs un labāk aizdevumus izmantot nopietnākām lietām, kā neparedzētiem tēriņiem vai ārkārtas situācijām.