Šķiet, ir pilnīgi pārgalvīgi un absurdi aizņemties vēl vienu kredītu tad, ja pat iepriekšējās kredītsaistības vēl nav nokārtotas, nemaz nerunājot par vēl viena kredīta aizņemšanos iepriekšējā kredīta atmaksai. Šāda rīcība liecina tikai par kredītņēmēja absolūtu bezatbildību, nespēju plānot savas finanses un laiku. Tiesa gan, realitātē saņemt jaunu kredītu, kad vēl nav nokārtotas iepriekšējās kredītsaistības, ir praktiski neiespējami.
  • Pirmkārt, vairākums kredītdevēju jau sākumā nosaka, ka kredīts netiek izsniegts, ja potenciālajam klientam ir nenokārtotas kredītsaistības.
  • Otrkārt, ja nenokārtotas kredītsaistības bojā kredītvēsturi, bet, kā zināms, sabojātas kredītvēstures gadījumā lielākā daļa kredītdevēju kredītus neizsniedz. Protams, šajā gadījumā noteikti ir jāvērtē, vai nenokārtotās kredītsaistības ir aktuālas un ir vēl atmaksas procesā, vai tomēr tās ir kavētas un pamestas novārtā, un pats kredītņēmējs ir iekļauts parādnieku sarakstā. Aktuālās kredītsaistības netiek ņemtas vērā ar noteikumu, ka kredītņēmējs ir kredītspējīgs, proti, tā ienākumi ir adekvāti divu kredītu pilnīgais un savlaicīgai atmaksai.
Nenokārtotās kredītsaistības, kas ir pamestas novārtā, gan tiek uzskatītas par nopietnu šķērsli jauna kredīta saņemšanai. Šāda kredītdevēju rīcība ir loģiski izskaidrojama, jo tie gluži vienkārši nevēlas “uzkāpt uz tiem pašiem grābekļiem”, uz kuriem kāds cits kredītdevējs jau ir uzkāpis, proti, ir uzticējies un aizdevis aizdevumu kredītņēmējam, kurš ir bezatbildīgs, negodīgs, neuzticams un, kā izskatās, arī maksātnespējīgs. Jebkura aizdevuma neatmaksāšana un kavēšana rada kredītdevējam lielākus vai mazākus finansiālos zudumus, tāpēc kredītdevēji īpaši rūpīgi izvēlas savus potenciālos klientus, lai nesanāktu tajos vilties. Tomēr ne visi kredītdevēji pret savu potenciālo klientu izvērtēšanu izturas tik atbildīgi un skrupulozi un izsniedz kredītus arī tādām personām, kuru kredītvēsture un kredītspēja nav pozitīva. Turklāt, kredītdevējiem, kuriem neinteresē savu potenciālo klientu kredīta vēsture un finansiālais stāvoklis, visbiežāk neinteresē arī mērķis, kādam izsniegtais aizdevums ir paredzēts. No iepriekš minētā var secināt, ka pie šādiem kredītdevējiem aizdevumu var saņemt arī tāda persona, kurai ir nenokārtotas parādsaistības un kura aizdevumu vēlas izmantot to nokārtošanai. Ja jāmin konkrēts šādu kredītdevēju piemērs, tad tie ir ātro kredītu aizdevēji. Protams, nevar apalvot, ka šādās situācijās visi ātro kredītu aizdevēji viennozīmīgi izsniegs aizdevumu, jo, pieņemoties spēkā normatīvo aktu ietekmei nebanku kreditēšanas jomā, arī liela daļa nebanku kredītdevēju sāk noteikt normas, kas attiecas un potenciālo klientu kredītvēsturi, kredītspēju, kā arī aizdevumu izlietošanas mērķi.