Kad tu esi bijis dziļās parādsaistībās un pēc tam ticis no tām vaļā tev noteikti parādās dažādas atklāsmes kuras tu pirms tam nemaz nebiji iedomājies. Saņemot un atmaksājot kredītus tu izej cauri visam kredīta ciklam un tāpēc iznākot otrā galā tu noteikti iegūsi kaut ko jaunu. Un ja tu esi bijis kredītos, atmaksājis tos un atkal iebraucis kredītos, bet pēc tam spējis tos atkal atmaksāt, tad tava pieredze noteikti ir vēl lielāka un ar katru reizi, tu ņemt kredītus gribi aizvien mazāk un mazāk, līdz beidzot tu izdari galējo lēmumu, ka dzīvosi bez kredītsaistībām. Šeit ir dažas atziņas, ko es ieguvu izejot cauri visam šim kredīta ciklam.

Nemaksājot procentus tu ietaupi naudu

Tas varētu likties pilnīgi pašsaprotami, ka ja tev nav kredītu tev nav jāmaksā ikmēneša maksājumi par tiem, bet lielākais ieguvums ko ikdienā mēs nemaz nevaram tā redzēt ir tieši kredīta procenti, kurus pēc aizdevuma atmaksas tev vairs nebūs jāmaksā. Piemēram, ja tu esi parādā 10000 Eiro, un tev šim kredītam ir 10% GPL likme, tad katru gadu tu pārmaksā 1000 Eiro, kas ir 83 Eiro mēnesī, kurus tu varētu iztērēt citiem pirkumiem. Kad tev vairs nav kredīti tad tu saproti, ka tu patiesībā zaudēji tik daudz naudas un nu tu vari maksāt nevis par to, ko tu esi pircis pagātnē, bet gan pirkt lietas tagadnē un varbūt pat iekrāt naudu nākotnei. Atmaksājot kredītu tu ne tikai nodrošini savu tagadni bet domā arī par savu nākotni, jo pēc tam, kad tev vairs nav jāveic kredītu maksājumi tev ikmēneša budžetā paliks visai ievērojams papildinājums, ko tad tu arī vari izmantot vai nu sevis palutināšanai vai arī iekrājumu veidošanai nākotnei.

Naudu ir ātrāk uzkrāt nekā atmaksāt kredītus

Ja tev ir šis pats 10 tūkstošu Eiro kredīts, tad to būs daudz grūtāk atmaksāt nekā sakrāt 10 tūkstošus pēc tam kad šis kredīts jau būs atmaksāts. Tas ir tāpēc, ka kad tev ir kredīts, procenti strādā pret tevi, jo tev katru mēnesi vēl ir jāmaksā šie procentu maksājumi, bet kad tu sāc krāt naudu tad procenti strādā tev par labu un tu vēl katru mēnesi saņem papildus naudu tikai no tā, ka tu esi to noguldījis vai investējis. Kad tava kopējā vērtība ir mīnusos, tad tev noteikti ir slikta sajūta un katru mēnesi mēģinot atmaksāt šos kredītus liekas, ka šis parāds nemaz nepaliek mazāks. Bet tad, kad tu sāc krāt naudu, tad tev liksies, ka katru reizi, kā tu papildini savu kontu tā tas kļūst krietni vien biezāks un arī tava sajūta būs daudz labāka nekā tad, kad tev ir jāmaksā par pagātnes pirktām precēm vai pakalpojumiem.

Ja tev nav kredītu tev tos noteikti piedāvās

Kad tev izdodas atmaksāt kredītus vai arī pirms tu tos vispār esi ņēmis tev noteikti būs ļoti daudz un dažādi piedāvājumi no bankām, nebanku kreditoriem un citām iestādēm, kas tev piedāvās paņemt kredītus ar ļoti izdevīgiem procentu maksājumiem. Bet kad tu jau esi naudu aizņēmies, tad šie piedāvājumi apstāsies, savukārt, ja tev izdosies tikt vaļā no visiem kredītiem, tad tavs kredītreitings uzlabosies un tev atkal sāks nākt šie piedāvājumi. Tieši tāpēc arī kad tev nav kredītu noturēties pret šiem pakalpojumiem un nepaņemt naudu ir tik sarežģīti, jo tie visi piedāvā tev iegūt kaut ko tagad, ko tu patiesībā vēl nevari atļauties. Tāpēc pat tad, kad tu atmaksāsi visus savus kredītus tev būs jābūt ļoti pacietīgam un tu nedrīkstēsi pakļauties šīm reklāmām un kredītu vilinājumam.

Kredītu ir vieglāk paņemt nekā atmaksāt

Un pēdējais punkts, ko noteikti arī ir jāpiemin, bet kas varētu likties pašsaprotams ir tas, ka kredītu ir vieglāk paņemt nekā atmaksāt. Pat tad, ja tev ir izdevies tikt vaļā no visiem saviem parādiem šo kredītu reklāmas un šis vilinājums nereti būs par lielu un tu tik un tā nenoturēsies un aizņemsies šo naudu. Bet ar katru reizi, kad tu aizņemsies un atmaksāsi parādu tu sāksi aizvien vairāk saprast, ka šie pakalpojumi tev nemaz nav vajadzīgi un daudz labāk ir naudu sakrāt un pēc tam iegādāties to, ko tu vēlies. Šādi tavs gandarījums par sakrāto naudu būs daudz lielāks un tu varēsi to vairāk izbaudīt nekā paņemot kredītus un pēc tam domājot un raizējoties, kā tu tos atmaksāsi.