Domājat par pirkšanu vai pārdošanu? Šeit ir 2018. gada nekustamo īpašumu tendences, kas jums jāzina, un kā jūs varat tās izmantot savām vajadzībām. Katram, kuram vēl īpašumā nav nekustamais īpašums, noteikti apsver iespēju to iegādāties vai īrēt, tāpēc informācija par to vienmēr ir aktuāla daudziem cilvēkiem. Atšķiras tikai tas, kā kurš to izmanto savām vajadzībām.

Nekustamā īpašuma tendence Nr. 1: mājas pārdod ātrāk nekā pagājušajā gadā 2018. gada februāra Realtor.com dati liecina, ka nekustamie īpašumi tika pārdoti par 8% ātrāk nekā pagājušajā gadā – tirgū palikuši vidēji esot tikai 83 dienas! 2018. gada martā tika konstatēts, ka mājas tika pārdotas vismaz veselu nedēļu ātrāk nekā pagājušajā gadā 36% no lielākajiem mājokļu tirgiem Amerikā- vidēji 63 dienas tirgū. Protams, Latvijā nekustamā īpašuma pārdošana nenorit tik ātri, taču arī šeit ir vērojams pieeaugms.

Kas ir ātrāks pārdošanas apjoms ir svarīgs pārdevējiem

Skaidrs, ka tās ir lieliskas ziņas mājas pārdevējiem! Tas ne tikai nozīmē, ka jūsu mājas varētu pārdot par augstāku cenu, kā arī tas arī novērš lielu spiedienu, kas jums varētu būt, lai ātri pārdotu savu māju. Ar daudz pircējiem, no kuriem izvēlēties, jums ir daudz iespēju, lai pārdotu laikā, kas jums vislabāk atbilst.

Ko ātrāks pārdošanas apjoms nozīmē pircējiem

Šīs ziņas nav tik lieliskas pircējiem. Jūsu lielākais izaicinājums būs konkurence mājām. Savā pēdējā ziņojumā par 2018. gada tirgu Realtor.com teica, ka mēs nekad neesam pieredzējuši tirgu, kurā tik daudziem pircējiem ir jāizvēlas no tik mazām mājām. Lai šogad pārvarētu konkurenci un iegūtu māju, jums var nākties pārdomāt to, ko vēlaties sapņu mājās. Tātad ieklausieties šajos padomos:

Sagatavojiet finanses

Ja jūs neesat 100% iekrājis naudu par māju, kuru vēlaties, vismaz apskatiet iespējas, ko sniedz fiksētas likmes hipotēka, saņemiet iepriekšēju apstiprinājumu un ietaupiet 10 līdz 20% no pirmās iemaksas. Pirmā iemaksa 20% apmērā ir labāka – jums nebūs jāmaksā privātā hipotēkas apdrošināšana. Tāpat arī jaunie atrie krediti 2018. gadā var sniegt papildus finansiālo palīdzību, kad tas ir nepieciešams un daudz ātrāk nekā banku kredīti. Tas parādīs pārdevējiem, ka esat nopietns pircējs, jo jūs jau esat sācis hipotēkas procesu, kas nav izplatīts starp visiem pircējiem, piedāvājot savu cenu utt.

Ziniet, ko vēlaties

Jūs varēsiet pārspēt pretinieku konkurentus un izteikt piedāvājumu ātrāk, ja jau precīzi zināt, ko vēlaties no jaunajām mājām. Ja esat precējies un piedalāties mājas medībās, jums un jūsu laulātajam ir jāvienojas par obligātajām lietām! Tātad vispirms izveidojiet atsevišķus sarakstus par to, ko vēlaties visvairāk. Tad salīdziniet un apvienojiet šos sarakstus savam nekustamā īpašuma aģentam, lai izmantotu kā mājas meklējumu pamatu. Ir svarīgi, lai nekustamo īpašumu aģents ņemtu vērā jūsu vēlmes, jo tad viss process ir īsāks, un jums nav jāskatās uz piedāvājumiem, kas dažādu iemeslu dēļ īsti neatbilst tam, ko jūs vēlaties redzēt īpašumā.

Uzrakstiet vēstuli

Personīgā stāsta nosūtīšana pārdevējam var būt tas, kas ļauj jums izcelties starp līdzīgiem piedāvājumiem. Pāris no Nešvilas Ebija (Abby) un Džons (John) iekļāva personisku vēstuli, kad viņi piedāvāja iegādāties mājas. Viņi tic, ka viņu piedāvājums pārspēja smago konkurenci. “Mēs nosūtījām pārdevējiem personīgu vēstuli ar mūsu piedāvājumu,” teica Ebija. “Vislabākais, ko jūs varat darīt, ir iekļaut vēstulē lietas, kas jums patīk par viņu mājām. Ja viņiem ir lielisks, liels lievenis, pastāstiet viņiem, kā jūs domājat izmantot telpu. Mēs to darījām, un pārdevēji pieņēma mūsu piedāvājumu – no vairākiem piedāvājumiem – 24 stundu laikā.” Tāpat jūs varat kaulēties arī par cenu, ja atrodat radošu pieeju, kas ļauj jums izcelties, jo daudzi cilvēki nevēlas pārdot mājas kuram katram un vēlētos redzēt noteiktus cilvēkus, kas parūpēsies par māju un pievienos tai vērtību.

Nolīgstiet pieredzējušu profesionāli

Ja jūs katru dienu nedarbojaties nekustamo īpašumu biznesā un nekustamā īpašuma pirkšana ir kaut kas pavisam jauns jums, sarežģīta informācija par to, kas notiek mājokļa iegādē aktuālajā tirgū, var radīt dārgas kavēšanās. Šādā konkurences tirgū, kāpēc pārdevējam nevajadzētu izvēlēties strādāt ar pircēju, kas ir vairāk sagatavots? Tāpēc jūs vēlaties partnerattiecības ar pieredzējušiem nekustamā īpašuma aģentiem, kuriem ir lieliska reputācija sabiedrībā. Labs aģents ir eksperts sarunās un var pārvaldīt detalizētu dokumentu apstrādi un slēgšanu, lai jūs nezaudētu savu iespēju iegūt lieliskas mājas.

Nekustamā īpašuma tendence nr.2: māju cenas ir augstākas nekā pagājušajā gadā

Pēdējo 30 gadu laikā māju cenas turpināja pieaugt vidēji 3-4% gadā. Tomēr Amerikā šis pieaugums bija vēl izteiktāks, jo piedāvājuma cenu pieaugums no 2017. gada februāra līdz 2018. gadam bija pārsteidzošs – 10%! Arī Latvijā īpašuma cenas turpina palielināties, jo nekustamo īpašumu pārdošana ir pakļauta papildus nodokļiem. Tāpat arī īpašumi tiek aplikti ar papildus nodokļiem par zemi u.c., kas rada sadārdzinājumu, sevišķi, ja mājoklis atrodas ļoti plašā teritorijā.

Ko tas izskatās dolāros Amerikā? Sākot ar 2018. gada martu, vidējais cenu apmērs sasniedza 280 000 ASV dolāru (247 000 eiro). Lielākā daļa jauno sludinājumu parasti ir vairāk ar nekā 350 000 ASV dolāru (309 000 eiro) cenu, bet pārējie – 200 000-350 000 ASV dolāru (177 000 – 309 000 eiro) robežās. Tikai 1 no 3 mājām tirgū ir zem 200 000 USD (177 000 eiro), un puse no visiem pircējiem konkurē uz mājām šajā cenu diapazonā! Šādas cenas un nekustamie īpašumi ārzemēs nav reta parādība, bet Latvijā ir iespējams atrast mājas arī par 30 000-50 000, kas pilnībā var apmierināt vajadzības, jo nekustamo īpašumu tirgus nav tik augstās cenās. Tāpat arī nekustamo īpašumu izsoles sniedz iespēju iegūt mājas ar labu sākuma cenu.

Ko augstākas cenas nozīmē pārdevējiem

Jūs, iespējams, iegūsit kā pārdevējs! Vai jūs izmantosiet peļņu, lai iegādātos savu nākamo māju? Varbūt jūs izmantosiet naudu, lai uzlabotu sava pensijas fondu. Lai ko jūs darāt, izklāstiet savu plānu, pirms pārdodat, lai jūsu peļņa netiktu izšķiesta. Piedāvājumā ir arī valsts nekustamie īpašumi, kas var būt par augstākām cenām, taču tie atbilst noteiktām prasībām un pārdevējiem nav jābaidās par līguma nosacījumiem. Tāpat arī bankas nekustamie īpašumi sniedz iespēju atrast mājokli, kas ir ticis atsavināts un to ir iespējams iegādāties no bankas.

Katram no iesaistītajām pusēm nekustamo īpašumu tirgū ir iespējas, lai rezultāts būtu labvēlīgs. Jūs kā pircējs varat izmantot nekustamo īpašumu aģentūras, kas var palīdzēt atrast atbilstošu variantu. Arī pārdevējiem tās var palīdzēt izlikt sludinājumus un ātrāk pārdot īpašumu. Svarīgs process ir arī nekustamo īpašumu vērtēšana, jo tas nosaka objekta cenu, ko tad var sīkāk apspriest sev vēlamajā veidā.