Mēs visi taču varam nonākt situācijā, kad ikmēneša kredīta maksājumam nauda vienkārši nepietiek, un, ja šis kredīta maksājums nav veikts automātiski, tad tīri fiziski vienkārši nav iespējams veikt šo maksājumu. Bet kas tad notiek, ja šis maksājums netiek veikts, vai arī, ja netiek veikti vairāki kredītu maksājumi? Vispirms jau jāskatās ir uz to, kāds kredīts, tad tev ir, un kādi ir šī aizdevuma nosacījumi, bet parasti, ja kredītam ir ikmēneša maksājumi, tad tas ir ilgtermiņa aizdevuma un pieprasītākie ilgtermiņa kredīti ir hipotekārais un patēriņa kredīts, kuriem abiem ir visai vienlīdzīgi nosacījumi. Kad esam noskaidrojuši, kāds kredīts tad tev ir tad var sākt runāt par to, kas notiks ja tiks kavēti šie aizdevuma maksājumi.

Nokavētas dažas dienas

Pirmais variants ir tāds, ka tu nokavē dažas dienas no sava kredīta ikmēneša maksājuma veikšanas, un, ja tu šo maksājumu veic 30 dienu laikā, tad nekam sliktam nevajadzētu notikt un tu vienīgi, vari saņemt zvanu vai epastu no bankas ar atgādinājumu, ka tev ir kavēts kredīta maksājums un lūgumu to veikt pēc iespējas ātrāk. Ja tu šo kredītu atmaksā šajā 30 dienu periodā, tad nekas slikts nenotiks un tu varēsi turpināt maksāt tieši tāpat, kā līdz šim.

Nokavēts viens mēnesis

Ja tu nespēj veikt šo maksājumu šo 30 dienu laikā, tad pilnīgi noteikti tu saņemsi zvanu no bankas, kur tev lūgs ierasties uz vietas filiālē, vai arī jautās par to, kāpēc šis ikmēneša maksājums nav veikts laikā, un lūgs šo maksājumu veikt pēc iespējas ātrāk. Ja tu kredīta atmaksu kavēsi šo vienu mēnesi visticamāk, ka tava lieta vēl netiks nodota parādu piedzinējiem, un bankas pārstāvji paši centīsies risināt šo problēmu kopā ar tevi, piedraudot tev ar lielākiem procentu maksājumiem vai piedāvājot kredīta brīvdienas.

Nokavēti trīs mēneši

Ja tu uz šiem zvaniem neatbildēsi un nespēsi veikt šo maksājumu arī viena mēneša laikā, un nokavēsi jau divus vai trīs kredīta maksājumus, tad visticamāk, ka banka tavu lietu nodos attiecīgajām parādu piedziņas organizācijām, kas jau tālāk šo naudu centīsies no tevis atgūt daudz nelaipnākos veidos. Ja tu nespēj maksāt kredītu un kavē vairāk kā vienu mēnesi tad gatavojies, ka tev nāksies šo aizdevumu pilnībā atmaksāt vai arī ja tu esi ņēmis mājokli, tad tu tiksi no šī mājokļa izraidīts, un pēc nolikto atslēgu likumprojekta tavs kredīts tiks dzēsts. Protams, vienmēr ir iespējams runāt ar kredītiestādi par termiņa pagarināšanu, bet tas būtu jādara jau pirmajās kavējuma dienās nevis tikai pēc vairākiem mēnešiem, kad jau būs par vēlu!

Ko darīt, ja nespēj nomaksāt kredīta maksājumu?

Ja tu nespēj veikt šos kredīta maksājumus, tad vispirms tev ir jādodas uz banku un jāmēģina šī situācija izrunāt ar bankas pārstāvjiem un kopēji jāmēģina rast risinājums ar kredīta brīvdienu palīdzību vai aizdevuma pārfinansēšanu. Iespējas ir dažādas, un galvenais ir nekrist panikā, bet mēģināt racionāli šo situāciju risināt, jo nedarot neko būs tikai vēl sliktāk, tāpēc sāc rīkoties jau laicīgi!