Patēriņa kredīts ir viens no pieprasītākajiem kredīta veidiem visdažādāko vēlmju īstenošanai, jo atšķirībā no auto kredīta vai hipotekārā kredīta ar patēriņa kredītu tu vari saņemt naudu savā kontā un ar šo naudu darīt pilnīgi ko vien vēlies. Protams, ja tu jau zini, ko tu ar to darīti, tad to der pateikt bankai vai nebanku kreditoram, jo tad tev ir iespējas saņemt mazāku procentu likmi, bet to nav nepieciešams darīt un tāpēc arī patēriņa kredīts ir tik vilinošs, jo tu to vari tērēt kā vien tu vēlies. Ja tev patīk sēdēt mājās un neko nedarīt pie televizora ekrāna, tad paņemot patēriņa kredītu un bezalgas atvaļinājumu 3 mēnešus tu vari tā kārtīgi atpūsties. Bet ja tev patīk ceļot tad šeit arī patēriņa kredīts tev derēs gan lai nopirktu biļetes gan arī lai dzīvotu savā galamērķī. Patēriņa kredītā saņemtā nauda dod tev brīvību darīt ko vien tu vēlies un par šī aizdevuma nosaukumā jau ir vārds “patēriņš”, kas tad arī apzīmē patērētāju, jeb tevi un to, ka tu to vari tērēt kā vien tev sirds vēlas. Patēriņa kredītus cilvēki tērē dažnedažādākajām lietām un noteikti, ka es pat nevarētu uzskaitīt tās visas, jo es nevaru iedomāties visus veidus, kā ir iespējams tērēt šo naudu, jo,piemēram, kā es varu zināt, kur biškopis liktu šādu naudu vai arī, kur pilots to tērētu. Es varu tikai jums dot ieskatu tajā, kur tad cilvēki tērē šo naudu un tad arī jums var rasties idejas, kā jūs varētu tērēt naudu aizņemoties to. Bet, tas nenozīmē, ka visiem pēkšņi jāiet un jāņem kredīti, lai iegūtu papildus naudu, un parasti cilvēki pirms saņem kredītu jau zina, kur to tērēs, tāpēc šis ir domāts tikai, kā informatīvs raksts. Patēriņa kredītu pielietošana:
  • Pērkot automašīnu – Viena no visvairāk izmantotākajām iespējām ir patēriņa kredītu izmantot automašīnas iegādei, jo bieži vien auto kredītus piešķir tikai no noteikta lieluma summas un tad uzreiz ir vajadzīgs arī Kasko. Tāpēc cilvēki izvēlas labāk ņemt patēriņa kredītu un tad ar to iegādāties automašīnu un nemaz to neapdrošināt ar Kasko jo tik veciem auto tas nav vajadzīgs. Ja tu aizņemies 1-4 tūkstošus, tad par šo naudu tev nesanāks nekas jaunāks par 10 gadiem un šādai mašīnai neviens auto kredīta izsniedzējs nevēlēsies aizdot, jo viņi pelna parasti tikai uz lielām naudas summām vairāku tūkstošu un desmitiem tūkstošu apmērā.
  • Ceļojums – Ceļojums arī ir ļoti populārs patēriņa kredīta pielietojums, jo cilvēki bieži vien izvēlas ceļot uz dažādām eksotiskām vietām un tas izmaksā visai dārgi tāpēc arī ir jāņem kredīts. Ar patēriņa kredītu tad tu vari gan pirkt biļetes gan izklaidēties galamērķī vai vienkārši maksāt par hoteļa īri. Visi izdevumi kas ir saistīti ar ceļošanu var tikt nosegti ar šo kredītu un tā arī ir tā burvība.
  • Remontdarbi – Automašīnas, dzīvokļa vai kādi citi remontdarbi parasti ir pieskaitāmi pie neparedzētajiem izdevumiem un kad tie notiek tad ir jāaizņemas nauda, lai varētu šos tēriņus nosegt. Ar patēriņa kredītu tad tu arī vari samaksāt gan servisam gan remontstrādniekam un nav jāuztraucas, kur lai dabū naudu!
  • Sadzīves tehnika un mēbeļu iegāde – Vēl cilvēki bieži pērk arī sadzīves tehniku un mēbeles labāk ar patēriņa kredītu nevis ar līzingu, jo patēriņa kredītam ir mazāka procentu likme un tas parasti ir prestižāks, bet līzingu laiku jau ir pagājuši. Mēbeles un tehniku var pirkt gan kad tās saplīst gan vienkārši novecojušas tehnikas vai mēbeļu nomaiņai, tā ir patērētāja brīva izvēle. Izklaides – Un, lai gan es neatbalstu izklaides uz kredīta, tomēr cilvēki arī dažreiz izvēlas izklaidēties uz kredīta nekā pirms tam naudu sakrāt un tad notriekt. Šādi tiek uzrīkotas kārtīgas ballītes un tiek tā teikt “nodoti uguņi” un pēc tam pamazām šī nauda tiek atmaksāta.
Patēriņa kredīts ir labs veids, kā saņemt naudu jebkādiem tēriņiem, bet ar to arī ir jābūt uzmanīgam, jo ir jāatceras ka šī nauda tev būs jāatdod!