To, cik finansiāli veiksmīgi mēs esam, lielā mērā nosaka mūsu profesija un ieņemamais amats, tāpēc karjeras izvēle ir ļoti svarīgs un atbildīgs solis. Protams, ja skaidri zināt, ko dzīvē vēlaties darīt un esat gatavs sekot savam aicinājumam, finansiālajiem aspektiem, nebūs izšķiroša loma, taču, ja īsti nezināt, kādu nākotnes ceļu izvēlēties un jums ir vairāki varianti, mēs ieteiktu iepazīties ar šobrīd pieprasītākajām un pelnošākajām profesijām, kas nākotnē var garantēt labu darbu un līdz ar to arī labu finansiālo situāciju.

Tehnoloģiju sektors

Informāciju tehnoloģiju sektors šobrīd ir visstraujāk augošā un arī viena no labāka apmaksātajām nozarēm, turklāt arī tās nākotnes perspektīvas izskatās visai iepriecinošas. Ja daudzās nozarēs cilvēki satraucas par tehnoloģiju attīstību, jo tehnoloģija atņem darbavietas, tad informāciju tehnoloģiju jomā par to tikai priecājas. Šī joma ir līdere plānotajā darbavietu skaista izaugsmē nākamajā desmitgadē. Tiek paredzēts, ka pieprasījums pēc informāciju tehnoloģiju analītiķiem augs pat par 30%. Jau šobrīd šajā sektorā vidējās neto algas pārsniedz 1 200 eiro, bet tik plānots, ka nākotnē tās ievērojami augs. Ja esat kaut mazliet ieinteresēts šajā jomā, tad tā varētu būt labākā karjeras izvēle.

Inženierzinātņu sektors

Jau šobrīd inženierzinātņu sektorā ir ļoti liels darbinieku pieprasījums. Galvenokārt tas izveidojies tieši tāpēc, ka jaunieši nelabprāt izvēlas eksaktos studiju virzienus, jo tie ir sarežģītāki, taču, ja jūs nebaida izaicinājumi un interesē eksakts zinātnes, šis noteikti ir labs karjeras virziens. Tiek paredzēts, ka pieprasījums pēc vides un civilajiem inženieriem augs pat par 30%, bet biomedicīnas inženierijas jomā pieprasījums varētu celties pat par 70%. Inženierzinātņu speciālistu neto alga ir ap 1 000 eiro mēnesī, taču atsevišķās specialitātēs tā pārsniedz pat 2 000 eiro.

Sabiedrisko attiecību sektors

*REKLĀMA

Kaut gan sabiedriskās attiecības un sociālās zinātnes kopumā ir visai populārs studiju virziens, ko izvēlas daudzi, piedāvājums šiem speciālistiem darba tirgū netrūkst. Kaut gan konkurence ir liela, iespējas dabūt darbu ne šobrīd ne nākotnē nav peļamas. Arī atalgojums sabiedrisko attiecību speciālistiem pārsniedz 900 eiro mēnesī. Sabiedriskās attiecības kā savu nākotnes karjeras virzienu gan vajadzētu izvēlēties tikai tad, j jūs tas patiešām interesē, nevis tāpēc, ka uzskatāt to par vieglāku studiju virzienu.

Veselības aprūpes sektors

Arī veselības aprūpes sektorā ir lieliskas iespējas iegūt labi apmaksātu darbu. Medicīnas nozarē ir ļoti liels pieprasījums pēc teju visiem speciālistiem. Daudzi neizvēlas ārsta profesiju, jo uzskata to par slikti apmaksātu, ārkārtīgi atbildīgu un ļoti sarežģītu. Sarežģīta un atbildīga tā patiešām ir, taču slikti apmaksāta gan nē. Viss, protams ir atkarīgs no profesionālā līmeņa un specialitātes, taču ārstu speciālistus vidējais atalgojums pašlaik ir ap 2 000 eiro mēnesī. Ja esat gatavs cītīgi mācīties un investēt sevī, kā arī jūs interesē medicīna, ārsta profesija noteikti ir jums piemērota.

Finanšu sektors

Arī finanšu sektorā ir iespējams veidot veiksmīgu karjeru. Īpaši pieprasīti ir grāmatveži, auditori un dažādi finanšu konsultanti. Paplašinoties finanšu sektora darbības lokam, pieprasījums tikai pieaug, turklāt finanšu nozare ir viena no retajām, ko neietekmē tehnoloģiju attīstība – finanšu sektora darbiniekus nekad nevarēs pilnībā aizstāt ar dažādām tehnoloģijām. Vidējais atalgojums šajā sektorā pašlaik ir ap 1 000 eiro, taču finanšu direktori un citi speciālisti ar pieredzi saņem daudz vairāk.

Protams, nākotnes profesijas un studiju virziena izvēle vien nevar nodrošināt labu finansiālo situāciju. Daudz kas ir atkarīgas arī no paša cilvēka un prasmes veiksmīgi pieteikt sevi darba tirgū. Arī tad, ja labi atalgots darbs ir dabūts, ar savu naudu ir jāprot rīkoties, lai finanses vienmēr būtu sakārtotas, taču pareiza karjeras izvēle ir pirmais un nozīmīgākais solis ceļā uz to.