Mūsdienās viedtālrunis ir gandrīz ikkatram un to funkcijas ir teju neierobežotas. Tas ir lielisks rīks gan saziņai, gan izklaidei, gan informācijas gūšanai, gan daudz kam citam. Ja tas tiek pareizi izmatots, viedtālrunis var būt arī palīgs naudas taupīšanā un budžeta plānošanā. Šeit būs daži veidi, kā viedtālruņa izmantošana var palīdzēt sakārtot personīgās finanses un ietaupīt naudu.

1. Viegla budžeta plānošana un finanšu pārskatīšana

Mūsdienās viedtālruņos ir iespējams lejuplādēt dažādas budžeta plānošanas aplikācijas, kā arī internetbankas aplikācijas. Tā ir lieliska iespēja sekot līdzi savai finansiālajai situācijai, tēriņiem, naudas plūsmai utt., jebkurā brīdī un jebkurā vietā. Pirms katra pirkuma izdarīšanas, jūs varat apskatīties, cik daudz naudas kontā jums ir un izdomāt, vai varat šo preci atļauties, vai tomēr nē. Tāpat šīs aplikācijas ļauj daudz efektīvāk plānot budžetu, jo jebkurā brīdī ir iespējams piefiksēt tekošos ienākumus un izdevumus. Plānojot budžetu, ar viedtālruņa starpniecību, jūs varat būt drošs, ka neaizmirsīsiet kaut ko piefiksēt un ka jūsu budžeta plāns būs maksimāli precīzs.

2. Rēķinu atmaksa jebkurā laikā

Ar viedtālruņa palīdzību iespējams arī atmaksāt visus rēķinus, jebkurā laikā, līdz ar to, vairs nebūs jāpiedzīvo situācija, ka jāmaksā soda naudas par laikā nenomaksātiem rēķiniem. Protams, rēķinus iespējams samaksāt arī mājās, izmantojot datoru, bet noteikti arī jums ir gadījies tā, ka par rēķiniem atceraties visnepiemērotākajos brīžos, kad neesat mājās un dators nav pa rokai. Viedtālruņi cilvēkiem ir līdzi gandrīz visu laiku un ar mobilā interneta savienojumu, rēķinu apmaksa ir iespējama jebkurā vietā. Vēl rēķinu atmaksas problēmu varat risināt, arī izvēloties automatizēto rēķinu apmaksu un sekojot līdzi saviem darījumiem viedtālrunī.

3. Iespēja izpētīt cenas, pirms pirkumiem

Nereti gadās tā, ka veikalā ieraugāt lielisku piedāvājumu, no kura vienkārši nav iespējams atteikties, taču, pārnākot mājās un papētot, izrādās, ka piedāvājums nav bijis nemaz tik lielisks un prece iegādāta par tās vidējo tirgus cenu vai pat vēl dārgāk. Ja jums līdzi ir viedtālrunis, tad cenu salīdzināšanu un izpēti varat veikt pirms preces iegādes, tādējādi pasargājot sevi no viltus mārketinga trikiem un viltus akcijām. Cenu salīdzināšana ar viedtālruņa palīdzību ir ātra, ērta un vienkārša, tāpēc to vajadzētu darīt pirms ikkatra lielāka pirkuma.

4. Iespēja izpētīt akciju piedāvājumus

Mūsdienās gandrīz visi lielveikali piedāvā iespēju apskatīt akciju piedāvājumus savās oficiālajās mājaslapās. Diemžēl, pircēji ne vienmēr atceras to izdarīt, esot mājās. Par laimi, ar viedtālruņa starpniecību to ir iespējams izdarīt no jebkuras vietas. Jūs varat salīdzināt vairāku veikalu piedāvājumus un, balstoties uz tiem, izlemt, kur iegādāties sev nepieciešamās preces, vai arī sekot līdzi tikai sava iecienītā veikala aktuālajām atlaidēm, lai zinātu, ko ir izdevīgi iegādāties konkrētajā brīdī. Lai vai kā, akcijas avīžu apskate pirms pirkumiem noteikti var palīdzēt ietaupīt naudu.

5. Kuponu aplikācijas

Mūsdienās ir pieejams dažādas aplikācijas, kas paredzētas tieši atlaidēm un kuponiem. Piemēram, daudzi izmanto tādu aplikāciju kā Qfer, kurā pieejami dažādu populārāko ēdināšanas uzņēmumu atlaižu kuponi un kodi. Uzrādot pārdevējam savu viedtālruni ar šo aplikāciju un izvēlēto kuponu, iespējams saņemt ļoti lielas atlaides dažādiem pirkumiem. Šāda veida aplikācijas patiesībā ir salīdzinoši daudz, līdz ar to, viedtālruņu īpašniekiem ir plašākas iespējas ietaupīt. Ieejot aplikāciju veikalā un meklējot atlaižu kodu aplikācijas, noteikti atradīsiet kaut ko, kas varētu jums noderēt.

6. Atlaižu meklēšana sociālajos tīklos

Visbeidzot, ar viedtālruņa starpniecību ir iespējams atrast dažādas atlaides, akcijas un loterijas sociālajos tīklos, kas var palīdzēt gūt finansiālu labumu. Šādas akcijas un atlaides sociālajos tīklos tiek reklamētas visai bieži, tāpēc iespēja uziet kaut ko noderīgu ir samērā liela. Protams, arī to ir iespējams darīt mājās, pie datora, taču arī mobilitātei ir nozīme. Iespējams atradīsiet kādu lielisku piedāvājumu jau esot konkrētajā tirdzniecības vietā.

Kā redzams, viedtālrunis var būt lielisks palīgs personīgo finanšu plānošanā un dažādu atlaižu un citu izdevīgu piedāvājumu atrašanā. Viedtālruņu funkcijas jau sen vairs neaprobežojas tikai ar saziņu un izklaidi. Mūsdienās, izmantojot visas viedtālruņu sniegtās iespējas ir iespējams arī taupīt naudu un rūpēties par savu finansiālo situāciju.