Šķiet, ikviens no mums ir kritis par upuri kādiem pārdošanas trikiem vienā vai otrā dzīves jomā. Vienalga, vai jūs meklējat jaunu auto vai mājokli, pārdevēji vienmēr atrod kādus viltīgus veidus, kā jūs pārliecināt iztērēt vairāk naudas nekā jums patiesībā ir. Nav svarīgi, cik, jūsuprāt, jūs esat spēcīgi, lai pretotos dažādiem pārdošanas trikiem, jo ir tik vienkārši padoties pārdevēju taktiku priekšā. Zinot, ka viņus gaida potenciālā komisijas maksa par pārdošanu, pārdevēji ir gatavi pielietot visas taktikas, lai tikai jūs iztērētu savu naudu. Pirms dodaties uz kādu tirdzniecības vietu, apbruņojaties ar turpinājumā sniegtajiem padomiem, kas palīdzēs jums izvairīties no pārdošanas slazdiem. Tie palīdzēs jums atstāt savu maku neskartu.

Ziniet, kas jums ir vajadzīgs

Pirmkārt, jums noteikti ir jāsaprot, kas jums ir vajadzīgs un ko jūs vēlaties – viss, kas redzams tirdzniecības vietā, var būt kārdinošs. Pārdevējs “saodīs”, vai jums kaut kas ir vajadzīgs vai nav vajadzīgs, bet pieliks visus savus pūliņus, lai tikai jūs kaut ko nopirktu. Šī iemesla dēļ ir ļoti būtiski apzināties atšķirību starp to, kas jums patiešām ir vajadzīgs, un to, kas jums varētu būt. Vienmēr izvairieties pirkt to, kas jums patiesībā nav vajadzīgs.

Pirms iepirkšanās veiciet izpēti

Pirms dodaties uz kādu tirdzniecības vietu, veiciet izpēti. Apzinieties, ko tieši jūs vēlaties nopirkt un cik apmēram tam vajadzētu maksāt. Tas ir vienkārši izdarāms interneta tiešsaistē kā datorā, tā arī viedtālrunī, izmantojot specializētas interneta vietnes. Ja jums ir radušies jautājumi saistībā ar vēlamo pirkumu, pierakstiet tos un pirms pirkuma veikšanas pajautājiet pārdevējam. Atcerieties, ka izglītoti pircēji ir tie, kas veic izdevīgākos darījumus.

Izvērtējiet savu budžetu

Kamēr veicat vēlamā pirkuma izpēti internetā, nolemiet, cik daudz jūs vēlaties vai varat tērēt šim pirkumam. Lai to izdarītu, sākumā ir jānoskaidro vēlamā produkta aptuveno cenu, bet pēc tam jāizvērtē savs pašreizējais budžets. Lai nonāktu pie vēl izdevīgāka lēmuma, salīdziniet vairāku produktu cenas un citas to īpašības. Pārdevējs noteikti vēlēsies jums piedāvāt “labāku” produktu, kas pavisam noteikti būs dārgāks un, iespējams, pat neiekļausies jūsu noteiktajā budžetā. Ziniet savu cenu un pieturieties pie tās! Izvairieties no sekojošām taktikām Lielākā daļa pārdevēju pielieto vienas un tās pašas pārdošanas taktikas uz visiem saviem pircējiem. Nekad nepadodieties spiedienam pirkt kaut ko, par ko jūs neesat 100% droši – labākais lēmums ir doties prom un atrast labāku piedāvājumu kaut kur citur. Biežāk pielietotās pārdošanas taktikas ietver:
  • Teikšanu, ka piedāvājums tūlīt beigsies, tāpēc jārīkojas ātri;
  • Cenšanos pārdot papildus produktus, kas jums “noteikti ir vajadzīgi”;
  • Apgalvošanu, ka tas vai cits produkts pašlaik nav pieejams, bet ir pieejama tik pat laba tā alternatīva.
 

Ņemiet līdzi kompanjonus

Ja jūs pēc dabas esat viegli pierunājami, pasauciet līdzi kādus kompanjonus, piemēram, draugus vai ģimenes locekļus. Izstāstiet tiem, ko tieši jūs meklējat un cik daudz naudas esat gatavi tam atvēlēt. Ja pārdevējs cenšas pārdot jums kaut ko par augstāku cenu, sauciet palīgā kompanjonus pirms esat pieņēmuši sliktu lēmumu. Izvairīties no pārdošanas trikiem ir grūti, jo mēs kā pircēji nereti izjūtam spiedienu, lai nopirktu it visu, kas tiek mums rekomendēts. Bet tas taču nav mums vajadzīgs, tāpēc nav jābaidās pateikt “” un doties prom.