Arvien vairāk cilvēku sāk izprast nepieciešamību pēc uzkrājumu fonda neparedzētām situācijām. Tas ir labākais veids, kā pasargāt sevi no dažādām negaidītām finanšu problēmām, neizmantojot tādu pakalpojumu kā kredīti internetā. Tomēr, svarīga ir ne tikai pašu uzkrājumu esamība, bet arī tas, kā mēs tos pārvaldām, lai gūtu maksimālo labumu. Uzkrājumu apjomu ļoti lielā mērā ietekmē tas, kā mēs uzkrāto kapitālu uzglabājam, tāpēc skaidrojam, kā tieši uzkrājumus ietekmē dažādi to uzglabāšanas veidi.

Skaidrā naudā

Viens no populārākajiem veidiem, kā cilvēki glabā savus uzkrājumus, ir skaidrā naudā. Kaut gan šis variants varētu šķist nedrošs un novecojis, patiesībā, daudziem uzkrājumu veidošana skaidrā naudā tiešām ir ļoti laba izvēle. Ja uzkrājumiem paredzētā nauda tiek izņemta no konta un noglabāta seifā, krājkasītē vai jebkur citur, krājējs ļoti labi redz to, kā uzkrājumu apjoms nepārtraukti pieaug. Tieši tā ir labākā motivācija, turklāt iespēja savai naudai jebkurā brīdī piekļūt un to apskatīt, rada tādu kā psiholoģisku drošības sajūtu. Daudzi cilvēki atzīst, ka tieši skaidras naudas krāšana palīdzējusi viņiem nepadoties un turpināt taupīt. Šai metodei gan ir arī savi mīnusi, jo skaidras naudas uzkrājumus var nozagt vai arī tie var tikt zaudēti kādu nelaimes gadījumu rezultātā un tad tos vairs nekas nespēs atgriezt. Tāpat vieglā pieejamībai šai naudai var mudināt iekrājumus iztērēt nelietderīgi.

Norēķinu kontā

Vēl ļoti daudzi cilvēki uzkrājumus glabā savā norēķinu kontā. Tas nozīmē, ka visa nauda (gan uzkrājumi, gan nauda norēķiniem) atrodas vienā vietā un nekā īsti netiek nošķirta. Šis tiek uzskatīts par vienu no sliktākajiem variantiem, jo tad jūs savus iekrājumus visu laiku nēsājat līdzi un pastāv ļoti liela iespēja, ka tos iztērēsiet kādiem citiem, iepriekš neparedzētiem mērķiem. Naudas nenošķiršana arī liedz precīzi novērtēt uzkrājumu apjomu un izvērtēt savu progresu. Parasti, krājot naudu norēķinu kontā, uzkrājumu apjomi veidojas visai lēni. Labā ziņa gan ir tā, ka bankā nauda ir lielākā drošībā, nekā mājās.

Krājkontā

Gandrīz tikpat daudz cilvēku savus uzkrājumus glabā arī krājkontā. Komentēt naudas glabāšanu krājkontos ir mazliet sarežģītāk, jo tas ir visai plašs jēdziens. Krājkonti ir ļoti dažādi, bet pamatā tie atšķiras no norēķinu kontiem ar to, ka naudai nevar tik viegli piekļūt un par naudas glabāšanu tiek maksāti depozīta procenti. Mūsdienās gan krājkonti var tikt savienoti arī ar norēķinu kontiem un tad, naudas izņemšana no tā ir tik pat vienkārša kā no norēķinu konta. Lielākais pluss krājkonta atvēršanai ir tieši tas, ka uzkrājumus iespējams nošķirt no pārējās naudas un glabāt drošībā. Protams, arī depozīta procenti ir liels pluss, jo tā uzkrājumiem tiks strauji nezudīs vērtība.

Investīcijās

Visbeidzot, daži cilvēki arī izvēlas visus uzkrājumus investēt. Arī investīcijas ir ļoti plašs jēdziens, taču, taču, atšķirībā no visiem iepriekš minētajiem kapitāla uzglabāšanas veidiem, investīcijas nozīmē, ka kapitāls netiek uzkrāts naudā. Tie var būt gan vērtspapīri, gan īpašumi, gan dārgmetāli, gan daudz kas cits. Tātad, lielākais mīnuss ir tas, ka nauda nebūs pieejama uzreiz. Atšķirībā no investīciju objekta likviditātes, var nākties gaidīt kādu laiku, kamēr izdosies investīcijas pārvērst atpakaļ naudā. Pluss šādam kapitāla glabāšanas veidam, protams, ir atdeve. Nauda visu laiku vairosies pati no sevis, kas uzkrājumu apjomu palielinās.