Mūsdienās tiešām daudziem cilvēkiem ir slikta vai pat katastrofāla finansiālā situācija. Tikai retais veido uzkrājumus un plāno savu personīgo budžetu. Vairums vienkārši dzīvo no algas līdz algai un vienīgais glābiņš, nonākot finanšu problēmās viņiem ir interneta kredīti. Pie šādas situācijas cilvēki nereti vaino tieši dažādus ārējos apstākļus, piemēram, pārāk zemus ienākumus, nespēju iekļauties darba tirgū, nodokļu politiku valstī utt. Neviens īsti negrib pie savas sliktās finansiālās situācijas vainot sevi, bet, ja tā padomājam, bieži vien mēs savas iespējas to uzlabot sabojājam tikai un vienīgi sava slinkuma pēc. Šeit būs dažādi piemēri, kas uzskatāmi parāda to, kā mēs paši sabojājam savas izredzes nodrošināt finansiālo labklājību un stabilitāti.

Jūs maksājat par to, ko varētu paveikt pats

Vistiešākais veids, kā mēs sava slinkuma dēļ lieki izdodam kaudzi naudas ir, maksājot citiem cilvēkiem par darbiem, ko varam paveikt paši. Tipisks piemērs ir ēšana ārpus mājas. Cilvēki ir pārāk slinki, lai gatavotu paši, tāpēc izvēlas maksāt pat divreiz vairāk naudas par maltīti kafejnīcā vai restorānā. Vēl arī dažādus sīkus remontdarbus, auto apkopes darbus, skaistumkopšanas procedūras un daudzas citas lietas mēs mēdzam uzticēt profesionāļiem, kaut gan ļoti bieži to visu varam paveikt paši ar ne mazāk labiem rezultātiem. Padomājiet par to, cik daudzus no darbiem, par kuru paveikšanu maksājat citiem, jūs patiesībā varētu paveikt pats un parēķiniet, cik daudz naudas šādā veidā zaudējat. Daudziem kopējā summa varētu būt visai iespaidīga un patiesībā tā ir tikai cena par jūsu slinkumu.

Jūs neveltāt laiku finanšu plānošanai

Vēl ļoti daudzi cilvēki ir pārāk slinki, lai veltītu laiku finanšu plānošanai. Patiesībā, kā populārākais iemesls budžeta plāna neveidošanai vienmēr tiek minēts laika trūkums vai vienkārši slinkums. Vairums cilvēku uzskata, ka ieguvums no budžeta plānošanas nevar būt ieguldītā laika un pūļu vērts, taču šāds uzskats ir pat ļoti maldīgs. Ar budžeta plāna palīdzību ir iespējams izskaust visus liekos tēriņus no savas naudas plūsmas un panākt, ka ikkatrs jūsu nopelnītais eiro tiek iztērēts lietderīgi. Kaut arī tas var prasīt dažas minūtes jūsu laika un arī mazliet darba katru mēnesi, budžeta plānošana noteikti ir tā vērta, lai pārvarētu savu slinkumu. Tas ne vien palīdzēs ietaupīt naudu, bet arī ļaus ātrāk sasniegt visus jūsu finanšu mērķus.

Jūs nepretendējat uz paaugstinājumu darbā

Daudzi cilvēki ir tik slinki, ka pat nevēlas pretendēt uz paaugstinājumu darba vietā, jo zina, ka augstāks amats nozīmē vairāk darba un pienākumu. Varbūt sākumā tas šķiet absurdi, taču padomājiet, vai gadījumā arī jūs neesat viens no šiem cilvēkiem. Vai esat kādreiz centies pierādīt priekšniecībai savu centību un parādīt, uz ko esat spējīgs? Vai arī vienkārši esat ērti iekārtojies savā vietā un uz neko vairāk necerat un negribat cerēt? Ja jūs pārvarētu savu slinkumu un iespējams ātri vien iegūtu augstāku, labāk apmaksātu amatu un līdz ar to, jūsu finansiālā situācija varētu būt daudz labāka.

Jūs negribat apgūt jaunas prasmes un zināšanas

Tāpat daudzi cilvēki ir pārāk slinki, lai pilnveidotu sevi un jebkad varētu pretendēt uz ko augstāku. Vairums vispār uzskata, ka cilvēkam ir jāmācās, kamēr viņš ir jauns un pēc tam, iegūtās zināšanas jāliek lietā, taču pasaule mainās un mums ir jāmainās līdz ar to. Ja negribat palikt tur, kur esat un vēlaties savā dzīvē sasniegt vairāk, par to ir jācīnās pašam. Ir jāapgūst jaunas zināšanas un prasmes, lai jūs darba tirgū būtu konkurētspējīgs un jūs varētu pretendēt uz augstiem amatiem un augstu atalgojumu.

Jūs neizmantojat iespēju papildus nopelnīt

Vēl ļoti skaidri slinkuma negatīvā ietekme uz finansēm parādās, attieksmē pret papildus darbu. Ļoti daudzi sūdzēs par to, ka viņiem ir pārāk zemi ienākumi, vienmēr pietrūkst naudas un pat ir jāņem kredīti, lai kaut kā iedzīvotu līdz nākamajai algai, taču ironiski ir tas, ka, rodoties iespējai papildus nopelnīt, to izmantos vien retais. Protams, arī atpūta ir vajadzīga un mēs neveram to vien darīt kā strādāt un pelnīt naudu, tomēr ja atsakāmies no iespējas nopelnīt, brīdī, kad ar finansēm iet grūti, ir skaidrs, ka pie savas sliktās finansiālās situācijas, vispirms, esam vainīgi mēs paši un tikai pēc tam kādi ārējie apstākļi. Ja atsakāties no papildus darbiem tikai un vienīgi sava slinkuma, nevis kādu nopietnāku iemeslu dēļ, ir skaidrs, ka jūs nemaz neesat ieinteresēts savu finanšu sakārtošanā.

Jūs laikā nesamaksājat rēķinus

Daudzi slinkuma dēļ, mēdz arī visus darbus atlikt uz pēdējo brīdi vai pat nepaveikt nemaz. Lielākoties, darbu nepadarīšana vai atlikšana gan finansēm nekādu lielo postu nedara, taču, piemēram, rēķinu atmaksas kavēšana gan saistās ar liekām izmaksām. Cik bieži jūs esat maksājis soda naudas dēļ kavētas rēķinu apmaksas? Ja tas jau kļuvis par ieradumu, jūs lieki izšķiežat savu naudu. Rēķinus laikā neatmaksā tiešām daudzi. Soda naudas varbūt arī nav milzīgas, taču, ņemot vērā, ka tā ir pilnīgi lieki izdota nauda un ka to varētu novērst, ja vien jūs pārvarētu savu slinkumu, summa beigās ir gana nozīmīga. Nekad nepieļaujiet, ka sava slinkuma dēļ ir lieki jāizdod naudu par tik muļķīgām lietām.

Jūs neejat uz lētākajām tirdzniecības vietām

Kā pēdējo piemēru minēsim lētāko piedāvājumu neizmantošanu, sava slinkuma dēļ. Kad runa ir par naudas taupīšanu, vienmēr, kā viena no taupīšanas metodēm tiek pieminēta lētāko tirdzniecības vietu izmantošana ikdienas pirkumu veikšanai. Cenu līmenis dažādās tirdzniecības vietās patiešām var visai krasi atšķirties un, līdz ar to, būs iespējams ietaupīt daudz naudas, ja apmeklēsiet lētākos veikalus. Vairums gan to tāpat izvēlas nedarīt, jo nereti nākas mērot garāku ceļu uz šiem lētākajiem veikaliem. Ja jūsu finansiālā situācija nav gluži spīdoša, tad neliels līkums, lai ietaupītu dažus eiro katrā iepirkšanās reizē, noteikti nav pārāk liels upuris.

Šie ir tikai daži no piemēriem tam, kādu postu mūsu finansēm nodara mūsu pašu slinkums, tomēr tie atklāti parāda, ka visbiežāk mēs paši esam vainīgi pie savas sliktās finansiālās situācijas. Ja saskatāt sevi kaut vai vienā no augstāk minētajām situācijām, dariet kaut ko lietas labā. Strādājiet ar sevi. Meklējiet motivāciju un dzeniet sevi uz priekšu. Jūsu pašu rokās ir iespēja mainīt savu finansiālo situāciju un, līdz ar to, arī visu savu dzīvi, ir tikai jāpārvar savs slinkums.