Šodienas straujajā dzīves ritmā ir viegli aizmirsties nepārtrauktu pirkumu veikšanā, jo īpaši tāpēc, ka patēriņa aizdevumi ir viegli pieejami teju ikvienam. Jūs varat veikt pirkumus pat tad, ja jūsu kontā tam nav atbilstošu līdzekļu. Pat ja jums patīk tērēt naudu uz jaukām lietām un ēšana ārpus mājas kopā ar draugiem ir viens no jūsu iecienītākajiem hobijiem, jūs joprojām varat pastāvīgi atmaksāt uzkrātos parādus un veikt ietaupījumus. Kā? Ir dažas vienkāršas izmaiņas jūsu ikdienā, kurām varat pieķerties, lai reizi par visām reizēm no patērētāja kļūtu par taupītāju. Zemāk atradīsiet minētās lietas, kas jums jāpaveic, ja esat gatavs teikt “Nē” impulsa pirkumiem un sākat veikt vērā ņemamus ietaupījumus.
Paņemiet pauzi no iepirkšanās
Lai arī gaužām vienkāršs, šis var izrādīties arī vissmagākais pārbaudījums īstiem patērētājiem. Pie regulāras paužu ņemšanas jums būs jāstrādā regulāri, jo tas saistīts ar apziņas maiņu un pagātnē pieņemto lēmumu attaisnošanu, kā arī mācīšanos būt pacietīgākam. Būtībā varat sākt ar pirmajām 24 vai 48 stundām pārdomu laika – tā vietā, lai nopirktu kaut ko tādu, kas jums mirkļa iespaidā šķiet “vajadzīgs” un ir spīdoša ideja iegādei, paņemiet 24 vai 48 stundu pārdomu pauzi. Ja arī pēc šī laika jums pirkums šķitīs nepieciešams – tad tas visticamāk būs ar pievienoto vērtību un vairs nebūs impulsa pirkums. Tieši impulsu pirkumi ir tie, uz kā rēķina patērētāji mēdz smagi pāršaut pār strīpu. Tie ir arī vieni no lielākajiem budžeta grāvējiem.
Uzdot sev jautājumus
Domāšanas veida no patērētāja uz taupītāju maiņa nenotiks vienas nakts laikā, bet ilgtermiņā tas ir iespējams. Vēl viens veids, kā palīdzēt sev virzīties uz priekšu tuvāk taupības režīmam, ir uzdodot sev jautājumus ikreiz, kad jūs dodaties iepirkties. Pirms pirkuma veikšanas, turiet preci savās rokās un mēģiniet sev pajautāt:
- Vai man tiešām tas ir vajadzīgs, nepieciešams vai arī es to vienkārši vēlos kā iegribu?
- Ja tas ir nepieciešams, vai man to vajag tieši tagad, vai tas var pagaidīt?
- Vai ir iespējama lētāka alternatīva?
- Vai varu atļauties to nopirkt vai arī man būs nepieciešams aizņemties?
- Vai ar šo pirkumu es aizstāju jau esošu lietu? Vai veco nevar salabot, samainīt?
Šie ir daļa no jautājumiem, kurus dabiski taupīgi cilvēki jautā sev visu laiku. Bet patērētājiem ir apzināti jāatgādina un jāievirza sevi šādā domāšanas veidā līdz tas kļūst par paradumu.
Atrodiet līdzīgi domājošos
Vai jūs kādreiz esat dzirdējuši apgalvojumu: “Jūs esat vidējais kopums no pieciem cilvēkiem, ar kuriem jūs pavadāt lielāko daļu sava laika!” Nevaram nepiekrist, ka realitātē tā izrādās taisnība. Cilvēkiem, ar kuriem pavadāt kopā nozīmīgu daļu savas dzīves, var būt milzīga ietekme uz visiem jūsu dzīves aspektiem, tai skaitā finanšu paradumiem un pieņemtajiem lēmumiem. Tātad, ja jūs vēlaties no patērētāja mainīties uz taupītāju, jums būs nepieciešams atrast līdzīgi domājošos, kuri jūs atbalstītu šajā procesā. Visticamāk, jums būs daudz grūtāk pārtraukt tērēt naudu par lietām, kas jums nav vajadzīgas, ja turpināsiet ikdienā komunicēt ar tādiem pašiem impulsu pirkumu veicējiem, kuri vēlēsies ar jums doties uz visiem dārgākajiem restorāniem un iepirkšanās centriem. Ja jūs patiešām vēlaties kļūt taupīgs, jums ir jārunā un jātiekas ar taupīgiem cilvēkiem. Daļa no viņu paradumiem automātiski pielips arī jums.
Paškontrole, kas nepieciešama, lai kļūtu taupīgs, ir ļoti līdzīga tai, kas nepieciešama, lai zaudētu svaru. Nepadodieties pie pirmās neveiksmes!
Nav komentāru