Šķiet, vairākumam cilvēku mīļākais gadalaiks ir vasara, it īpaši tiem, kurus saule lielāko daļu gada nelutina. Vasara ilgst trīs mēnešus, tomēr, kā zināms, tā var ievilkties arī ilgāk vai gluži pretēji – būt īsāka, jo laika apstākļi nav paredzami. Kā rāda pieredze, vasara ir arī tas laiks, kad cilvēki tērē visvairāk naudas, salīdzinot ar pārējiem gadalaikiem. Kādēļ tā? Jo vasarā ir daudz vairāk atpūtas iespējas, un atpūta, kā zināms, maksā naudu. Tomēr par laimi pastāv arī tādi atpūtas veidi, par kuriem nav jāmaksā vispār vai kuru izmaksas ir salīdzinoši zemas. Ja arī jūs vēlaties šovasar atpūsties, netērējot pārlieku daudz naudas, iepazīstieties ar turpinājumā aprakstītajiem atpūtas veidiem.

Uzrīkojiet pikniku parkā

Nereti nepelnīti piemirsta, bet ļoti jauka atpūta ir piknika uzrīkošana ārpus mājas, piemēram, kādā parkā. Sagatavojiet uzkodas, piemēram, sieru, kraukšķus un augļus, paņemiet grāmatu un segu, un pikniks ir noorganizēts. Pusi no vasaras prieka veido iespēja būt laukā un baudīt jauko laiku, tāpēc pikniks ir lieliska iespēja pagozēties saulītē un relaksēties. Protams, ir iespēja uzrīkot pikniku arī kopā ar draugiem, kur, piemēram, katrs atnes kādas interesantas uzkodas, tiek atskaņota mūzika, kā arī tiek spēlēts, piemēram, frisbijs un citas spēles. Lai cik neparasti tas varētu šķist, bet parkā pavadīta pēcpusdiena var būt vienreizēja izklaide!

Radoši izpaudieties virtuvē

Ir tik daudz un dažādas lietas, ko iespējams pasākt, nepārkāpjot sava budžeta robežas, turklāt, tās ir iespējams darīt pat vairākas reizes nedēļā. Lai pārvarētu vēlmi doties izklaidēties ārpus mājas, iespējams sākt radoši darboties virtuvē, piemēram, pagatavojot sev ledus kafiju vai tēju, vai vēl kādus interesantus un atvēsinošus dzērienus. Tāpat iespējams pagatavot īpašus ledus gabaliņus, ko likt dzērienos, iesaldējot tajos, piemēram, piparmētras vai kādu citu zaļumu lapiņas, tādējādi pievienojot ikvienam dzērienam unikālu garšu un aromātu. Pat viens šāds dzēriens ir spējīgs sniegt apmierinājuma sajūtu un atturēt no došanās dārgās izklaidēs. Protams, arī kulinārie eksperimenti un radošās darbnīcas virtuvē nav bez maksas, tomēr tas ir ievērojami ekonomiskās atpūtas veids.

Izmantojiet bezmaksas aktivitātes

Gandrīz katrā vietā, neatkarīgi no tā, vai tā ir lielpilsēta vai neliels ciems, ir pieejamas kādas bezmaksas izklaides dažādām auditorijām, piemēram, brīvdabas kino vakari vai koncerti, izbraucieni ar velosipēdiem, festivāli, izstādes muzejos utt. Ielūkojieties savas dzīvesvietas vietējā laikrakstā vai pasākumu plānā kādā citā vietnē, piemēram, internetā. Veltiet nedaudz laika izpētei un jūs ietaupīsit kaudzi naudas, atrodot bezmaksas izklaides iespējas kā sev, tā arī citiem ģimenes locekļiem.

Veiciet vasaras ģenerāltīrīšanu mājās

Lielākā daļa cilvēku veic ģenerāltīrīšanu pašā gada nogalē, lai jauno gadu sagaidītu tīrībā un kārtībā, vai pavasarī. Tomēr ir cilvēki, kas nododas lielajiem tīrīšanas un kārtošanas darbiem vasarā, izšķirojot savas drēbes, papīrus, kā arī citas mājas lietas. Lietas, kas jums nav vajadzīgas, ir iespējams izmest laukā, ziedot vai pārdot. Vasara šādām nodarbēm ir ļoti piemērota, īpaši gadījumā, ja vēlaties pie savas mājas sarīkot nevajadzīgo mantu tirdziņu.

Rakstiet vēstules

Vai esat pamanījuši, ka lielākā daļa ienākošo sūtījumu jūsu pastkastītē ir vai nu rēķini, vai nu reklāmas ziņojumi? Vienīgais laiks, kad mūsu pastkastītes saņem kaut ko mīļu, ir svētku laiks. Ja vasarā jums nav iespējas apciemot savus draugus vai radiniekus, rakstiet tiem vēstules. Vēstuļu rakstīšana ir ne vien iespēja lēti sagādāt pārsteigumu, bet arī uzlabot savu omu.

Iepazīstieties apkārtni

Jums varbūt šķiet, ka jūs jau pazīstat tuvākus un tālākus savas dzīvesvietas apvidus, tomēr noteikti ir vēl kādi nostūri, kurus jūs vēl nepazīstat. Esiet savas pilsētas tūrists – dodieties garās pastaigās un apmaldieties! Dažas vietas varat izbraukt arī ar velosipēdu – nogriezieties nepazīstamos ceļos! Apbrīnojiet visus sīkumiņus un aktīvi aplūkojiet it visu, ko iepriekš nebijāt redzējuši. Jaunu perspektīvu iepazīšana var parādīt jums to, ko jūs iepriekš bijāt palaiduši garām, dzīvojot paši savā pilsētā.

Organizējiet tematiskos vakarus

Ceļošana, kā zināms, ir dārgs prieks. Ja šovasar jums nav iespējas aizceļot uz jums vēlamo galamērķi, uzrīkojiet tematisko vakaru. Piemēram, ja jums ir sapnis aizceļot uz Japānu, pagatavojiet suši un sakē, kā arī sarīkojiet Japāņu filmu vakaru. Ja sapņojat par Meksikas pludmalēm, pagatavojiet zivju tako, atskaņojiet meksikāņu mūziku un izdrukājiet kādas tematiskas bildes. Tematiskie vakari var būt jautra izklaide, kā arī var iedvesmot jūs taupīt naudu, lai jūs savu sapņu

ceļojumu varētu īstenot arī nākotnē.

Vasara ir lielisks laiks, lai izzinātu apkārtni, satiktos ar draugiem, kā arī pavadītu laiku svaigā gaisā. It tik daudz lētu vai pat bezmaksas atpūtas iespēju, ko jūs varat īstenot tieši vasarā, padarot to par neaizmirstamu piedzīvojumu, turklāt, neiztērējot pārlieku daudz naudas.