Vasaras beigas daudziem vecākiem sagādā diezgan lielas galvassāpes, jo ir jādomā par to, kā sapirkt visu nepieciešamo, lai bērni varētu atsākt skolas gaitas. Saraksts ar skolai nepieciešamajiem piederumiem var būt visai garš un, līdz ar to, arī kopējā summa, kas par to jāizdod var sastādīt pat vairākus simtus eiro. Lieki piebilst, ka lielai daļai vecāku šādu brīvu naudas līdzekļu nav un tad atliek vien ņemt kredītus vai kur citur sadabūt naudu. Par laimi, bez tā ir iespējams iztikt tad, ja iepirkšanos skolai veiksiet pareizi un meklēsiet gudrus veidus, kā ietaupīt. Šeit būs daži piemēri, kā to paveikt.

Neatlieciet iepirkšanos uz pēdējo brīdi

Pirmais un svarīgākais noteikums, lai nebūtu tik ļoti jāsatraucas par lielajiem tēriņiem, ir savlaicīga pirkumu veikšana. Sāciet iepirkties vismaz mēnesi pirms skolas sākuma. Tas gan palīdzēs veikt labākus, pārdomātākus pirkumus, jo būs vairāk laika apdomāt, kas nepieciešams, gan arī ļaus ietaupīt naudu, jo cenas tieši pirms skolas sākšanās vienmēr tiek paceltas un jums būs arī vairāk laika, lai salīdzinātu cenas pie dažādiem tirgotājiem. Tāpat savlaicīga iepirkšanās palīdzēs sadalīt izdevumus vienmērīgāk un nebūs vienā dienā jāizdod milzīgas summas.

Izveidojiet sarakstu un pieturieties pie tā

Visbiežāk skolas piederumu pirkšana tiek veikta visai haotiski un tāpēc sanāk krietni vien pārtērēties. Ejot uz veikalu, ne vecāki, ne arī paši bērni īsti nezina, cik daudz klades, burtnīcas, pildspalvas un citi piederumi vajadzīgi, tāpēc viss tiek pirkts vairumā. Ja izvēle uzticēta pašam skolniekam, tad vispār var tikt sapirkts ļoti daudz kas lieks, jo bērniem vienkārši patīk jaunas lietas. Pirms ejat uz veikalu, rūpīgi sastādiet iepirkumu sarakstu. Varat kaut ko arī nopirkt rezervē, taču kopumā sarakts ļaus pieturēties pie plānotajiem pirkumiem un nesapirkt liekas mantas.

Pārliecinieties, vai kaut kas nav palicis pāri no iepriekšējā gada pirkumiem

Kā jau tika minēts, iepērkoties, bieži vien daudz kas tiek pirkts ar lielu rezervi. Neteri daudzi no skolas piederumiem tā arī paliek neizmantoti, tāpēc, pirms iepirkšanās, ļoti noderīgi ir pārmeklēt skapjus, plauktus un atvilktnes, lai saprastu, vai gadījumā liela daļa no vajadzīgajām lietām jau nav iegādāta. Tāpat, pārliecinieties, vai tādas lietas, kā skolas soma, sporta tērps penālis u.c., nav pietiekoši labā stāvoklī, lai tos izmantotu vēl vienu mācību gadu. Protams, bērns visu grib jaunu katru gadu, taču, ja mantas no iepriekšējā gada vēl nav nolietotas, nav jēgas pirkt jaunas.

Grāmatas pērciet lietotas

Visvairāk naudas nereti jāizdod tieši par mācību grāmatām. Skolas gan parasti piedāvā lielāko daļu no tām iznomāt, taču ne visas. Ja jānopērk kaut vai trīs vai četras jaunas grāmatas, var nākties izdot vairākus desmitus eiro, tāpēc labāk ir meklēt lietotas grāmatas. Kā nekā, šīs grāmatas iepriekš pirka vecāko klašu skolēni un viņiem tās vairs nav īsti nepieciešamas. Ja vien ir iespēja, noteikti pērciet lietotas grāmatas, jo tā ietaupīsiet kaudzi naudas.

Paši pārdodiet vecās mantas un grāmatas

Ja vien jūsu bērnam šis nav pirmais mācību gads, visticamāk, arī jums pašam ir kādas grāmatas un citas mantas, ko varētu pārdot jaunāko klašu skolēniem. Šīs mantas noteikti būs pieprasītas, jo visi vecāki grib ietaupīt, un jūs varēsiet iegūt mazliet naudas, lai sapirktu skolas piederumus savam bērnam. Daudzi vecāki pat veido īpašas domubiedru grupas sociālajos tīklos, lai pirktu, pārdotu vai apmainītos ar skolas mantām. Noteikti pievienojieties kādai no tām.

Kā redzams, ir daudz viedu, kā ietaupīt naudu uz skolas piederumiem un samazināt milzīgos tēriņus. Ja ņemsiet to visu vērā un pats pameklēsiet vēl citus veidus, kā izdevīgi veikt pirkumus, gatavošanās skolai kļūs daudz mierīgāka un finansiāli labvēlīgāka.