Aizdevumi, kā pakalpojumi tiek izmantoti pilnīgi visur, sākot no lielu pirkumu veikšanas līdz mazu īstermiņa tēriņu nosegšanai un tāpēc mēs jau no pusaudžu gadiem esam iemācījušies, ka kredītu ņemšana ir izdevīga un ar to nodarbojas lielākā daļa cilvēku. Jo vairāk tiek ņemti kredīti, jo lielāku peļņu gūst bankas un privātās kredīt-kompānijas, jo visiem šiem kredītiem tiek maksāti procenti un, jo ilgāk tu parādu neatdod, jo vairāk naudas procentos kreditors no tevis saņem. Lielākā daļa patērētāju aizņemoties naudu pēc tam to atdod tikai ar minimālajiem kredītu maksājumiem, veicot tos katru mēnesi un nemaz nedomājot par to, ka šādā veidā ilgtermiņā tiek zaudēta visai iespaidīga naudas summa. Tāpēc arī šodien apskatīsim to, kāpēc labāk ir pēc iespējas ātrāk atmaksāt kredītu nevis tikai maksāt minimālos maksājumus. Vispirms došu jums piemēru ar kredītu, ko cilvēks varētu aizņemties, kas būs 5000 Eiro liels aizdevums. Šāds kredīts varētu tikt izmantot vai nu automašīnas iegādei vai remontdarbu veikšanai vai pat maza uzņēmuma sākšanai. Kredīta procentu likmi es uzstādīju 10% gadā, kad varētu būt atbilstoši lielākajai daļai banku un varbūt par ir mazāka nekā vidējā. Un tad apskatīsim 4 dažādus variantus, kur pirmajā cilvēks katru mēnesi maksās 100 Eiro, otrajā 150 Eiro, trešajā 200 Eiro un ceturtajā 300 Eiro. Vēl svarīgi ir zināt arī to, ka pie šīs kredīta atmaksas summas klāt nāk vēl arī procentu maksājumi no atlikušās aizdevuma pamatsummas izmantojot dilstošo procentu shēmu.
  • 100 Eiro mēnesī – Ja tu maksāsi 100 Eiro mēnesī, tad 5000 Eiro tu varēsi atmaksāt 50 mēnešos, jeb nedaudz ilgāk kā 4 gados, un tad tev vidējā kredīta atmaksas ikmēneša summa būs sākumā 142 Eiro, bet ar katru mēnesi tā par 1 Eiro samazināsies un beigās pēdējā mēnesī tev būs jāmaksā vairs tikai 101 Eiro. Šādi tu procentos kopā pārmaksāsi 1062.5 Eiro un kopā kreditoram būsi atdevis 6062.5 Eiro ar sākotnējo 5000 Eiro aizdevumu.
  • 150 Eiro mēnesī – Ja tu grasies maksāt 150 Eiro mēnesī no kredīta pamatsummas un vēl klāt nāk procenti, tad tava sākuma ikmēneša maksājuma summa būs 192 Eiro, un katru mēnesi tā samazināsies vidēji par 1.5 Eiro, līdz beigās būs vairs tikai 152 Eiro. Šādi maksājot tu kopumā kreditoram atmaksāsi 5715 Eiro un tas nozīmē, ka procentu pārmaksa būs vairs tikai 715 Eiro, bet kredītu tu atmaksāsi jau 35 mēnšos!
  • 200 Eiro mēnesī – Ja tu izvēlies maksāt 200 Eiro mēnesī plus procentus tad kredītu tu atmaksāsi jau 26 mēnešos, bet sākotnējais kredīta maksājums būs 242 Eiro un tas samazināsies par 2 Eiro mēnesī un pēdējā mēnesī būs vairs tikai 202 Eiro. Kreditoram kopumā tu šādi atmaksāsi 5542 Eiro, kas nozīmē, ka kredīta pārmaksa būs tikai 542 Eiro.
  • 300 Eiro mēnesī – Ja tu vari atļauties maksāt 300 Eiro mēnesī plus vēl procentu, tad 5000 Eiro lielu kredītu tu varēsi atdot jau 18 mēnešos un sākotnēji maksāsi 342 Eiro, bet pēdējais maksājums jau būs vairs tikai 202 Eiro. Ar šādu maksājuma grafiku tu kopumā atmaksāsi vairs tikai 5368 Eiro, un tātad pārmaksa būs vairs tikai 368 Eiro.
5000 kredita atmaksa Kā redzams pēc aprēķiniem grafikā, tad jo vairāk tu mēnesī maksāsi, jo mazāki būs tavi kopējie samaksātie procenti un, ja tu, piemēram vari katru mēnesi dubultot savu minimālo maksājumu tad arī tavi gala zaudējumi samazināsies uz pusi, kā redzams šajos aprēķinos. Katru mēnesi noteikti maksājot šo vienoto summu liksies, ka nav nekādas starpības vai tu maksā 100 vai 200 Eiro, bet kā redzams pēc aprēķiniem starpība ir tāda, ka pirmajā variantā tu aizdevējam procentos pa virsu šiem 5000 Eiro samaksāsi 1062.5 Eiro, bet otrajā gadījumā vairs tikai 542 Eiro un tādā veidā, palielinot savu ikmēneša maksājumu uz pusi tu vari ietaupīt pat 500 Eiro! Un iedomājieties, cik liels būs ietaupījums ja tu šādi palielināsi savu atmaksas ātrumu ilgtermiņa Hipotekārajam kredītam?