Slēpošana, slidošana un snovbords ir brīnišķīgas ziemas aktivitātes, kuras gaida daudz entuziasti. Pirmais sniegs ir kā zaļais karogs, ka jāvelk ārā no garāžas savs slēpju pāris un jāplāno brīvdienas. Taču jāapzinās, ka ziemas sporta aktivitātes prasa diezgan lielas finanses, tāpēc, ir nepieciešamas alternatīvas, kā nepieļaut lielu budžeta robu savu aktivitāšu dēļ. Pastāv daudz iespējas nodarboties ar mīļāko ziemas sporta veidu, netērējot tik daudz kā būtu plānots. Nosaukšu dažus gudrus veidus, kā ietaupīt arī ziemas sporta aktivitātēm.

Bezmaksas trases

Ja tavs mīļākais ziemas sporta veids ir slēpošana, tad lieliska brīvdienu izklaide ir doties ar distanču slēpēm apskatīt tuvāko apkārtni. Ziemas kūrortos nauda aiziet nepamanāmi – nepieciešamas pacēlāju caurlaides, iespējama inventāra īre, sildīšanās ar karstu mājas vīnu. No otras puses – paņemt pusdienas mugursomā, doties iestaigāt plašās kaimiņu pļavas ir lieliska alternatīva, turklāt, daudz lētāk. Daudz pašvaldības un reģioni, kuru teritorijā ir ezeri, kas ziemā aizsalst, attīra platformu slidošanai. Vietējie iedzīvotāji var izveidot savas komandas, spēlēt hokeju vai vienkārši baudīt ziemas priekus mācot mazākajiem ģimenes locekļiem nostāvēt uz slidām. Maza izmēra ezeri ir mūsu bagātība, ko varam lietderīgi izmantot vasarās peldoties, kā arī ziemā, slidojot.

Lietots ekipējums

Lietots slidu pāris var izskatīties mazliet noplīsis un nobružāts, bet citādi tas ir labi lietojams, ja tikai uzasina asmeņus. Lielākā daļa cilvēku pamet savu lietoto ziemas sporta inventāru nevis tāpēc, ka tas ir slikts un ar defektiem, bet tāpēc, ka viņi vairs nenodarbojas ar attiecīgo sporta veidu un tie krāj putekļus un aizņem vietu garāžā. Izmanto šo iespēju, lai iegūtu augstas kvalitātes ekipējumu par minimālām izmaksām. Lielākā daļā sporta preču veikalos atradīsi jaunu aprīkojumu par daudz lielākām summām, bet, protams, jauns paliek jauns. Ja ziemas sporta aktivitātes ir tavs hobijs, uz kuru gatavojies visu gadu, tad vari apsvērt iespēju iegādāties sev jaunu ekipējumu. Bet, ja atrodies uz kalna vai ledus tikai gadījuma pēc reizi sezonā, lietots ekipējums būtu tieši laikā, lai nepārtērētos.

Sezonas caurlaides

Daudziem sporta kūrortiem ir sezonas caurlaides, kas sniedz iespēju nodarboties ar aktivitātēm bez maksas, visas sezonas laikā. Iespējams, šāda atlaide ir noderīga tajos reģionos, kur ziemas aktivitātes ir iespējamas biežāk nekā mūsu laika apstākļos. Neprognozējamā klimata zonā, kāds ir arī mūsu valstī, šādas iespējas praktiski nav izdevīgas. Dodoties atvaļinājumā uz Alpu vai kādu citu kalnu kūrortiem, šādas caurlaides var sanākt daudz izdevīgākas pat tādā gadījumā, ja apmetīsies tur tikai uz nedēļu. Apsver iespēju iegādāties šādu sezonas caurlaidi tikai tad, ja esi biežs apmeklētājs, bet nekādā gadījumā, ja apmeklē kalnu tikai reizi visas sezonas laikā.

Īrē aprīkojumu

Īpaši tiem cilvēkiem, kuri ir iesācēji ziemas sporta veidā, piemēram, hokejā, snovbordā vai slēpošanā, sākumā vajadzētu apsvērt iespēju nomāt savu aprīkojumu. Tas ir svarīgi vien dēļ tāda aspekta, ka viņi varbūt nav pārliecināti, vai tiešām šis sporta veids būs īstais hobijs ar ko nodarboties. Nav nepieciešams iegādāties slēpju pāri un ļaut tam pēc gada uzkrāt putekļus garāžā. Arī tad, ja nav laika patstāvīgi nodarboties ar kādu sporta veidu, īrēšanas piedāvājums šķiet visizdevīgākais. Iegādājoties kvalitatīvu slēpošanas vai snovborda aprīkojumu, droši var rēķināties teju pie četru ciparu skaitļa, kā arī vienmēr būs jāmaksā papildus maksas lidmašīnās vai citos sabiedriskajos transportos, kad vēlēsies ar to nodarboties. Lai ekonomētu naudu iesaku izmantot vai nu īres piedāvājumus, vai kā pirmajā punktā pieminēju – lietota ekipējuma iegādi.

Apdomā kārtīgi visas iespējas ietaupīt arī ziemas sezonas laikā un, lai neaizmirstams piedzīvojums šajā vēsajā sezonā!