Pārvākties vienam pie otra ir nozīmīgs un reizē arī aizraujošs dzīves pavērsiens, kas nāk ar saviem labumiem un dažiem kompromisiem, tostarp izstrādājot kopīgu mājsaimniecības budžetu. No vienas puses jūs sadaliet rēķinus, kas palīdz ietaupīt naudu par īres maksu, taču no otras puses bieži vien nākas izskaidrot, kāpēc tika iegādāta kāda konkrēta lieta, kas otram šķiet galīgi nevajadzīga. Budžeta plānošana ir problēma, ar kuru saskaras daudz pāri. Tas, kā tu tērē naudu, tieši ietekmē arī partnera finansiālo labklājību un otrādi. Tāpēc īpaši svarīgi pēc iespējas ātrāk ir nākt klajā ar finanšu plānu.

Nesenā aptaujā tika noskaidrots, ka pāri, vecumā no 25 līdz 34 gadiem, kas ir precējušies vai dzīvo kopā ar partneri, pārsvarā nav runājuši par ilgtermiņa finanšu mērķiem. Kas ir svarīgākais atcerēties – otra pusīte nav vienkārši svešinieks vai paziņa, ar ko jādala istaba, lai būtu lētākas izmaksas. Uzsākot kopdzīvi var nozīmēt pilnībā mainīt savus iepriekšējos dzīvošanas paradumus, sākot ar pārtikas preču iegādi. Budžeta plāns ir sava veida vienošanās atbalstīt vienam otru un dalīties izdevumos. Jūs varat atrast veidu, kā izveidot šādu plānu, ņemot vērā kopīgos mērķus, kas padara jūs abus laimīgus. Šeit būs pāris padomi, kā pāriem izvairīties no finansiālām problēmām.

Izdevumu sadalīšana, ja viens cilvēks pelna vairāk naudas nekā otrs

Izdevumu maksas dalīšana ir ļoti svarīgs jautājums, jo īpaši tad, ja viens cilvēks pelna vairāk kā otrs. Šajā gadījumā, ja būtu vienlīdzīga sadale, tad tas, kurš pelna attiecīgi mazāku summu, varētu kļūt finansiāli atkarīgs no otra, kas var radīt saspringumu un pat aizvainojumu. Ja spējat izteikt atklāti savu viedokli, tad var vienoties par izdevīgu sadali, lai neviens nebūtu apdalīts. Piemēram, viens maksā lielāko daļu, kā, piemēram, īri, bet otra lauciņš būtu komunālie maksājumi.

Taupiet naudu kopā

Laikā, kad esat noskaidrojuši, kā visizdevīgāk ir apmaksāt visus tagadnes rēķinus, ir laiks sākt domāt par nākotni. Ja jūs vēl joprojām īrējat dzīvokli, vai nebūtu laiks domāt par pašu mājokļa iegādi? Jauna konta atvēršana šādam mērķim būtu pilnīgi laikā. Radiet stratēģiju kopā noslēdzot vienotu mērķi un strādājiet, lai to piepildītu. Kopīgi mērķi ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc vispār tiek runāts par mājsaimniecības kopīgu budžetu. Labi ietaupījumi var būt gan ilgtermiņā gan īstermiņā. Ja esat ieplānojuši atvaļinājumu siltajās zemēs nākošajā vasarā, tad, katram atliekot 50 eiro mēnesī, šo mērķi var ātri vien piepildīt. Kopīga konta izveidošana nav vienīgais veids, kā rezultatīvi iegūt kārotos mērķus. Populārs naudas taupīšanas veids ir aplokšņu sistēma, kas ietver sevī naudas noglabāšanu vairākās aploksnēs attiecīgi atvēlētajiem mērķiem. Dažāda veida izdevumi var būt, piemēram, apģērbam vai pārtikai. Kad nauda ir iztērēta, tātad tā ir iztērēta, bet, ja kaut kas paliek pāri, tad to veiksmīgi var pievienot krājkontam.

Neļauj naudas problēmām pārtapt par attiecību problēmām

Ņemot vērā, ka daudzi pāri nemaz nemēdz runāt par finansēm un budžetu, tas var radīt spriedzi kopdzīvē. Vissvarīgākā lieta, ko jūs varat darīt, lai pārliecinātos, ka nauda nav izbojājusi attiecības ir atklāti un godīgi izrunāties par savām jūtām. Atceries, ka attiecības ar naudu ir balstītas uz dzīves pieredzi, kas daudziem cilvēkiem var būt atšķirīgs un pat ļoti pretējs. Ir svarīgi atzīt un respektēt šādas atšķirības, lai iegūtu veselīgu un progresīvu diskusiju. Naudas jautājumi nedrīkst izraisīt bailes, par kurām nevēlaties runāt ar savā starpā – tieši pretēji – tai ir jābūt spēcīgai saiknei, strādājot kā vienai komandai.