AS BIGBANK Latvijas filiāle agrāk zināma pēc nosaukuma BIG (Reģ. nr. 40103200513) ir Igaunijā bāzētas bankas meitasuzņēmums Latvijā. Tā specializējas monetārās starpniecības nozarē, klientiem piedāvājot aizdevuma pakalpojumus un noguldījuma noformēšanu. Latvijā šī bankas filiāle darbojas no 2008. gada 11. novembra, bet uzņēmuma vēsture meklējama 1992. gadā, kad tā pirmais birojs tika atvērts Igaunijas pilsētā Tartu. Pirmajos gados uzņēmums attīstījās Igaunijas teritorijā, atverot filiāles arī Tallinā un Pērnavā, bet 2007. gadā BigBank paplašināja savu darbības loku, atverot filiāli Lietuvā un gadu vēlāk arī Latvijā. Pāris gadu laikā filiāles ir atvērtas jau vairākās Eiropas valstīs – Somijā, Spānijā, Zviedrijā un tiek piedāvāti pārrobežas pakalpojumi Vācijā, Austrijā un Nīderlandē.

Pēdējo gadu laikā BigBank vērojama ļoti liela izaugsme. Pēc bankas sniegtajiem datiem 2014. gada jūnijā BigBank aktīvu vērtība bija 315 miljoni eiro. Kopējais uzņēmuma kredītlīgumu skaits 2014. gadā bija 180 tūkstoši, no kuriem 70 tūkstoši bija Latvijas patērētājiem.

Uzņēmuma darba laiks katrā filiālē ir atšķirīgs. BigBank pakalpojumiem iespējams pieteikties arī tuvākajā pasta nodaļā. Latvijas filiāles mājaslapā www.bigbank.lv var atrast visu nepieciešamo informāciju par uzņēmuma vēsturi, darbiniekiem, kredīta vai noguldījuma noformēšanu un atbildīgu aizņemšanos. Piesakoties aizdevumam netiek veidots profils uzņēmuma mājaslapā, bet par datu drošību ir padomāts. Mājaslapas dizains atbilst banku uzņēmuma vajadzībām un visu vajadzīgo informāciju ir ērti atrast. Lai sazinātos ar BigBank Latvijas filiāles pārstāvjiem var zvanīt pa tālruņa numuru 8338 vai rakstīt e-pastā info@bigbank.lv. Klientu atbalsta centrs piedāvā arī tiešsaistes čatu ar uzņēmuma speciālistiem izmantojot Skype programmatūru. BigBank agrāk bija vairākas filiāles Rīgā, Liepājā, Jelgavā un Valmierā. Šobrīd palikušas 3 filiāles Rīgā, bet gandrīz visās Latvijas Pasta nodaļās iespējams pieteikties aizdevumam un noslēgt aizdevuma līgumu. BigBank ir divi bankas konti uz kuriem attiecīgi var veikt vajadzīgos maksājumus – Swedbank LV08HABA0551023395885 un SEB banka LV04UNLA0050013638203. Bankas juridiskā adrese ir Brīvības iela 151, Rīga, LV-1012.

BigBank piedāvā vairākus kredītu veidus. Ir iespējams noformēt patēriņa kredītu, auto līzingu un kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu. Aizdevuma summas un atmaksas variē atkarībā no kredīta veida, piemēram, patēriņa kredītu var izsniegt līdz 10 000 eiro termiņā līdz pat 5 gadiem, bet kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu var izsniegt apjomā līdz 130 000 eiro termiņā līdz 15 gadiem. Procentu likmes ir atkarīgas no aizdevuma summas un termiņa. BigBank aizdevumiem pret nekustamā īpašuma ķīlu piedāvā ļoti izdevīgas procentu likmes. Aizdevuma atmaksas termiņu ir iespējams mainīt – par attiecīgu cenu termiņu var pārcelt uz 21 dienu. Kredīta izsniegšanas ilgums var aizņemt pāris dienas. Pēc līguma noslēgšanas nauda klienta kontā tiek ieskaitīta 2 darba dienu laikā.

Lai pieteiktos maksājumam bez ķīlas nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu, kurā jānorāda personiskā informācija, kontaktinformācija un savas līdzšinējās saistības. Ja tiek noformēts aizdevums pret ķīlu, tad būs nepieciešams bankas konta izraksts par pēdējiem 4 mēnešiem, nekustamo īpašumu aģentūras vērtējums un izziņa par komunālajiem maksājumiem. Lai pieteiktos aizdevumam bez ķīlas ir jābūt 20 līdz 73 gadus vecam Latvijas patstāvīgam iedzīvotājam ar personu apliecinošiem dokumentiem un vismaz 230 eiro lieliem ienākumiem pēc nodokļu apmaksas. Aizdevumam pret ķīlu var pieteikties no 18 gadu vecuma. Kredītu pēc līguma parakstīšanas varēs saņemt 2 dienu laikā. Slikta kredītvēsture var ietekmēt uzņēmuma lēmumu par aizdevuma piešķiršanu. Nekādā gadījumā nedrīkst būt kavēti maksājumi vai parādsaistības ar citiem kreditēšanas uzņēmumiem.

BigBank nosaukums pazīstams ne tikai saistībā ar kreditēšanas nozari. 2015. gadā ar bankas atbalstu tiek rīkots mūzikas festivāls BigBank Latvijas pērles. Banka arī ir galvenais atbalstītājs Latvijā rīkotajiem ”BigBank Skrien Latvija” posmiem, kuros regulāri piedalās vairāki tūkstoši skrējēju un skriešanas entuziastu. BigBank atbalsts redzams arī citos kultūras, sporta un sociālajos pasākumos, piemēram, šovā ”Izklausies redzēts”, šovā ”Radīti mūzikai”, Lielo ģimeņu dienā, dižkoncertā ”Līgojam Madonā” u.c. Uzņēmums arī zināms ar ne tik pozitīvas nozīmes notikumiem. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs 2014. gada aprīlī BigBank lika grozīt un pārrēķināt līgumus, kas slēgti laika posmā no 2008. gada decembra līdz 2011. gada aprīlim. Aizdevumu atmaksas grafikos esot izmantota augstāka procentu likme nekā sākumā norādītajos līgumos. Par negodīgu komercpraksi uzņēmumam tika uzlikts arī naudassods.