Bagātības mantošana ir laime vai lāsts?
Liela daļa no mums taču ir sapņojuši par to, ka mums no zila gaisa uzrodas kāds bagāts onkulis, kurš mums mantojumā atstāj miljonu un mēs varam vairs nekad nestrādāt un dzīvot tā teikt “cepuri kuldami”. Bet skatoties vairāk tieši no bagāto ģimeņu puses, bieži vien naudas mantošana izraisa dažādus ģimeņu strīdus un tāpēc daudzi bagāti vecāki saviem bērniem atstāj tikai mazu daļu no savas bagātības un pārējo ziedo vai kā savādāk notērē jau savas dzīves laikā. Tas ir tāpēc, ka mums visiem ir priekšstats, ka nauda, kas nav nopelnīta cilvēku tikai izlaiž un viņam vairs nav nekādas vēlmes cīnīties un sasniegt no savas dzīves vairāk, jo viņam jau ir pietiekoši daudz līdzekļu, lai vairs nekad nebūtu jāstrādā.
Bet kā ir patiesībā?
Manuprāt viss ir atkarīgs no vecākiem un tā, kā viņi māca savus bērnus un viņu atklātību pret bērniem, jo ja tu saviem bērniem nestāsti pilnīgi neko par to, cik daudz naudas tev ir, viņi visticamāk domā, ka tev ir lieli uzkrājumi, bet kad uzzina patiesību tad var sākties kašķi, kas var sašķelt ģimenes. Tāpēc pareizi ir jau no mazotnes būt atklātam pret saviem bērniem un teikt tieši cik daudz jūsu ģimenei ir līdzekļi un kas ar šo naudu notiks pēc tam kad tevis vairs nebūs. Šādi bērni jau no mazotnes sapratīs, kas viņus nākotnē sagaida un nebūs nekādu pārsteigumu. Protams, paralēli ir arī jāizskaidro naudas vērtība un no kurienes nauda rodas, kā arī kāpēc cilvēkam ir jātiecas vienmēr uz augšu nevis jādzīvo uz saviem pagātnes lauriem. Tādā veidā tu saviem bērniem varēsi iemācīt to, ka viņam šī nauda ir kā svētība, jo viņš savas dzīves laikā varēs sasniegt tādas virsotnes par to tu nemaz nevari sapņot, jo tev pašam visa šī bagātība bija jānopelnī. Protams tas nav viegli, bet tādam vajadzētu būt katra vecāka mērķim.
Bet ir arī dažādas citas iespējas, kā panākt, ka tavas atvases tavu bagātību tik ātri neiztērēs un tās ir:
Izveidot noguldījumu kontu ar nosacījumiem
Noguldījuma konta izveide tam pievienojot dažādus nosacījumus ir labākais veids, kā nodrošināt, ka visa nauda uzreiz netiek izsniegta un to tavs naudas menedžeris izsniedz tikai noteiktos periodos vai arī pirms noteiktām darbībām, kā kāzām, mājokļa iegādei vai augstskolas apmeklēšanai. Šāda konta izveide nav vienkārša, jo visos līgumos ir caurumi, kurus ir iespējams izmantot, bet ja tev ir ļoti uzticīgi cilvēki tad ar viņu palīdzību tu arī vari izveidot šāda veida struktūras un neļaut bērniem visu naudu notriekt uzreiz, bet palēnām to izsniegt.
Likt saviem bērniem naudu “nopelnīt”
bet vislabākais veids ir tas, ka taviem bērniem šī nauda būs jānopelnī. Tas protams nenozīmē algotu darbu bet gan, ja viņi pierāda, ka ir spējīgi būt atbildīgi un uzņemties šādu nastu tikai tad to viņiem uzkraut, jo pretējā gadījumā šī nauda viņiem darīs vairāk ļaunuma nekā labuma. Šādi nopelnīšanas scenāriji var arī tikt uzticēti ģimenes draugiem vai arī tu pats izvērtējot savus bērnus liec viņiem noprast, ka dosi savu mantojumu viņiem tikai tad, ja viņi sevi pierādīs.
Mantojums un ar to saistītās lietas nekad nav bijušas vieglas un vienmēr ir jāmēģina domāt pēc iespējas racionālāk un domāt, ka reizē gan pamācīt gan arī parūpēties par savām atvasēm.
Nav komentāru