AutoSOScredit ir SIA ”DSA INVEST” (Reģ. nr. 40103187465) piederoša kredītu kompānija, kura izsniedz aizdevumus pret auto ķīlu. Savu darbību uzņēmums sāka 2008. gada 25. augustā ar 300 tūkstošu latu (426 tūkstoši eiro) lielu sākuma kapitālu. Bez auto kredītu izsniegšanas uzņēmumam ir vēl viens zīmols, kas izsniedz patēriņa kredītu, bet, ja šis patēriņa kredīts ir lielāks par 1500 eiro, tad vajadzīga ķīla vai galvotājs. Nevarētu teikt, ka uzņēmumam ir veicies finanšu jomā. Pēc tīrajiem ieņēmumiem SIA ”DSA INVEST” ierindojas tikai 97569. vietā starp visiem valsts uzņēmumiem. Vairāk informācijas par šo kredītu zīmolu vari iegūt uzņēmuma mājaslapā – autososcredit.lv. Mājaslapā ir iespējams pieteikties kredīta noformēšanai, iegūt informāciju par aizdevuma nosacījumiem un pašu uzņēmumu. Lapas dizains ir diezgan neprofesionāls, jo katrā sadaļā ir pārāk daudz informācija, kura neattiecas uz konkrēto sadaļu un teksts lielākoties ir visai mazs un nepārskatāms. Lai sazinātos ar AutoSOScredit var zvanīt uz vairākiem tālruņa numuriem – 67315002, 67315012 vai 22069190. Elektroniski sazināties var rakstot e-pastu uz adresi info@autososcredit.lv. Informāciju no uzņēmuma pārstāvjiem var saņemt darba laikā – darba dienās no plkst. 9.30 līdz 18.00. AutoSOScredit birojs atrodas Rīgā, Zemitāna ielā 2b, 306 kab. Lai veiktu maksājumus, klientiem nauda jāpārskaita uz uzņēmuma kontu Swedbank – LV97HABA0551022013197.

Uzņēmuma darbības joma ir auto kredītu izsniegšana. Tas nozīmē, ka klients var aizņemties summu 200 līdz 3000 eiro apmērā ar atmaksas termiņu no 1 mēneša līdz 2 gadiem, pretī kā ķīlu iesniedzot savu automašīnu. Ir iespējams vienoties arī par lielāku aizdevumu un uzņēmums nezināmu iemeslu dēļ iesaka kā atmaksas termiņu izvēlēties 3 mēnešus. AutoSOScredit aizdod līdz pat 70% no automašīnas vērtības. Klientiem vēlams pievērst uzmanību procentu likmēm, jo tās katram tiek sastādītas individuāli. Aizdevuma saņemšanas ilgums var prasīt aptuveni vienu dienu. Vispirms klientiem ir jāaizpilda pieteikums AutoSOScredit mājaslapā. Pēc tam klients savā e-pastā saņem ziņu ar summu, kādu kreditors var piedāvāt. Parasti tā ir 60-70% no auto vidējās tirgus vērtības. Ja piedāvātā summa ir apmierinoša, tad klientam, iepriekš piesakoties pa tālruni, ir jāierodas AutoSOScredit ofisā, lai uzņēmuma speciālists varētu veikt transportlīdzekļa novērtēšanu. Pēc tam tiek sastādīts vispiemērotākais atmaksas grafiks un parakstīti aizdevuma un komercķīlas līgumi. Pēc tam ar uzņēmuma pārstāvi jādodas uz komercķīlas reģistru (Rīgā, Pērses ielā 2) un jāiesniedz pieteikums komercķīlas reģistrācijai. Viss process prasa aptuveni pusotru stundu. Komercķīlas reģistrācija notiek vienas darba dienas laikā.

Lai saņemtu aizdevumu no šī kreditora gan aizņēmējam, gan transportlīdzeklim ir jāatbilst noteiktiem nosacījumiem. Transporta izlaiduma modelis nedrīkst būt vecāks par 1999. gadu. Uz tā nedrīkst būt arests vai aizliegums no trešās personas. Tehniskai apskatei jābūt derīgai ne mazāk par 2 mēnešiem. Reģistrējoties aizdevumam ir jānorāda transportlīdzekļa tehniskie parametri un dažādas ekstras, personas dati, kredīta informācija un kontaktinformācija. Klientam ir vajadzīgs aktīvs mobilā tālruņa pieslēgums, e-pasta adrese un personu apliecinošs dokuments.