9 vienkārši veidi, kā ietaupīt
Iedomājies situāciju. Tu atkal esi saņēmis ikmēneša algu un šajā mēnesī svēti apņemies, ka ietaupīsi vismaz daļu no kopējās naudas summas, lai sāktu iekrāt sava sapņu auto iegādei, taču pāris dienas pirms nākošās algas tu attopies, ka tev tā arī neko nav izdevies ietaupīt, jo visa alga ir iztērēta īrē par dzīvokli, apmaksājot komunālos maksājumus, iegādājoties pārtiku, apmeklējot sporta zāli, ik nedēļas nogali dodoties uz dažādiem pasākumiem un ik darba dienu pusdienojot kādā kafejnīcā. Un gala beigās tavs nodoms ietaupīt jau kārtējo mēnesi ir izgāzies. Vai kādreiz esi saskāries ar šādu vai tai līdzīgu situāciju? Es noteikti esmu un jāsaka godīgi, šī situācija nemaz nav patīkama, tādēļ nolēmu izveidot rakstu, kurā uzskaitīšu 9 vienkāršus veidus kā patiešām ietaupīt un mēneša beigās patiešām atlikt naudu kārotās lietas iegādei.
1. Ņem līdzi pusdienas no mājām nevis pusdieno kafejnīcās
Vai zināji, ka viens no izdevumiem, kurš daudziem cilvēkiem mēneša beigās sastāda lielāko summu, ir tieši maltīšu ēšana ārpus mājas? Tā patiešām ir, tāpēc pamēģini vismaz nedēļu gatavot ēdienu pats mājās un arī pusdienas ņemt līdzi uz darbu pats, ik dienu nedodoties uz tuvāko kafejnīcu pusdienot, un nedēļas beigās sarēķini, cik tu nedēļas laikā būsi ietaupījis. Šis skaitlis varētu tevi pārsteigt.
2. Vingro mājās nevis dodies uz sporta zāli
Vēl viens ļoti dārgs pakalpojums, kuru gan ļoti daudzi cilvēki izmanto, ir sporta zāles apmeklēšana un dažādu veidu treniņu abonementi. Taču mūsdienu tehnoloģiju un interneta laikmetā, lai veiktu efektīvu treniņu tava vienīgā iespēja vairs nav sporta zāle. Pašreiz internetā ir atrodamas ļoti daudz dažādas treniņprogrammas un pat pilni treniņu video, kuros sertificēti treneri kopā ar tevi veic dažādus vingrojumus un pat stundu garas treniņa programmas. Un labākais ir tas, ka visbiežāk šo treniņu veikšanai arī nav nepieciešams nekāds sporta zāles aprīkojums, vien nedaudz brīva vieta, dators un interneta pieslēgums.
3. Nerēķinies ar skaidru naudu
Nereti, ja mēs glabājam vis savu naudu uz kredītkartes un arī iepērkamies ar kredītkarti, mēs pat nezinām, kāds ir mūsu pieejamais atlikums, tādēļ mēs turpinām tērēt mūsu naudu, līdz attopamies bez naudas. Lielisks padoms ir algas dienā izņemt to naudas summu, kuru tu plāno iztērēt ikdienas tēriņiem, un piespiest sevi lietot tikai to, neķeroties klāt kredītkartei. Šādi tu ne tikai redzēsi to, cik naudas tev ir atlicis, bet arī ātrāk apjautīsi to brīdi, kad tev būtu nepieciešams piebremzēt ar tēriņiem, lai spētu iztikt līdz nākamajai algai un joprojām arī ietaupīt naudu.
4. Paturi atlikumu
Bieži vien mēs nevēlamies, lai mūsu maki plīst pušu no monētām, tādēļ izvēlamies nepaturēt atlikumu un to atstāt kā dzeramnaudu vai kādā labdarības kastītē, kuras nereti ir izvietotas pie veikalu kasēm. Taču, jo tu ilgāk turpināsi šādi darīt, jo vairāk sīknaudas tu zaudēsi, kuru tu varētu ietaupīt un ar laiku šādā veidā iekrāt patiešām lielu summu. Vai tad nezini seno teicienu – santīmu pie santīma neliksi, pie lata netiksi?
5. Samazini transporta izmaksas
Arī transports ir izdevums, kuram mēs ik mēnesi patērējam ļoti lielas summas, tādēļ pamēģini padomāt viedus, kā samazināt ikdienas transporta izmaksas. Piemēram, iespējams, vasarā tu uz darbu vari doties ar velosipēdu vai iet ar kājām, vienlaicīgi ietaupot kā naudu tā izbaudot jaukos laika apstākļus. Bet varbūt tā vietā lai uz darbu tu dotos viens pats savā auto tu vari sarunāt arī kādu līdzbraucēju – cilvēku, kurš dzīvo tuvumā tev un ikdienas ap to pašu laiku dodas uz vietu, kura atrodas tavas darba vietas tuvumā. Šādi ir iespējams sarunāt, vai nu ka, piemēram, vienu nedēļu brauc tu, bet otru nedēļu – tavs līdzbraucējs ar savu mašīnu, tā veselu nedēļu ietaupot maksu vai degvielu, vai sarunājot kaut kādu maksu ko viens ik nedēļu dod otram, lai ietaupītu naudu par degvielu.
6. Samazini izdevumus par izklaidi
Mēs daudzi esam pieraduši ik nedēļu doties uz kinoteātri, teātra izrādēm, koncertiem, vai vienkārši, piemēram, izīrēt dārgas filmas no filmu nomas. Taču pamēģini noteikt sev limitu, ka nedēļā tu, piemēram, vari izbaudīt tikai vienu maksas izklaidi, bet pārējai izklaidei ir jābūt bezmaksas. Šādi tu varēsi ne tikai samazināt savus izdevumus, bet, iespējams, arī atklāt jaunus izklaides veidus, kuri ir tik pat labi, taču nemaksā ne centa.
7. Pārdod nevajadzīgās lietas
Mums visiem noteikti mājās ir atrodama virkne dažādu nevajadzīgu lietu, piemēram, drēbes un apavi, kuras ir labā stāvoklī, bet mēs tās vienkārši vairs nevalkājam, trauki, kuri vienkārši netiek izmantoto vai mācību grāmatas, kuras joprojām ir aktuālas, taču tu tās neesi atvēris jau vairāk kā gadu. Tagad internetā ļoti vienkārši ir pārdod savas nevajadzīgās lietas, par tām nopelnot kaut nedaudz naudas, kuru var novirzīt savu iekrājumu veidošanai.
8. Uzņemies kādu “haltūriņu”
Ja tev ir kādas prasmes vai zināšanas, kuras tu ikdienā nelieto, taču noteikti varētu likt lietā, lai palīdzētu citiem, iespējams, tu vari atrast sev otro darba vietu vai vienkārši uzņemties paveikt kādu tā saucamo “haltūru”, kura tev nesīs papildus ienākumus. Protams, tas var nozīmēt, ka, iespējams tev daļa no savas brīvdienas būs jāvelta kāda darba veikšanai, taču, ja tu atradīsi “haltūru”, kura ir patīkama un nešķiet kā darbs, tad kādēļ gan nepiepelnīties un ātrāk nesakrāt ilgi kārotajam sapņu auto vai dzīvoklim?
9. Atsakies no kabeļtelevīzijas
Mūsdienās kabeļtelevīzijas pakalpojumi var būt ļoti dārgi, tādēļ, ja tu jau maksā par interneta pieslēgumu, iespējams ir laiks no kabeļtelevīzijas pāriet uz interneta televīziju? Mūsdienās jau internetā ir iespējams vērot lielu daļu mūzu mīļāko ikdienas seriālu par tiem vai nu vispār nemaksājot papildus, vai, piemēram, piemaksājot nelielu summu, kura noteikti būs mazāka par to, cik tu maksā par kabeļtelevīziju. Un iespējams papildus naudas ietaupīšanai tu arī ietaupīsi laiku, kuru agrāk pavadīji pie TV ekrāna, tā iegūstot papildus laiku atpūtai vai, piemēram, kādai “haltūrai”.
Nav komentāru