Ikmēneša rēķinu veikšana, naudas krāšana jaunam mājoklim vai studijām, līdzekļu atlikšana pensiju fondam vai vienkārši gada ceļojumam – ir tik daudz lietu, kurām mums ir nepieciešama nauda. Problēma ir tajā, ka ikviens no šiem mērķiem mums šķiet svarīgs un nevienu no tiem mēs nevēlamies ignorēt. Kā rīkoties, lai sasniegtu it visus šos mērķus? Turpinājumā lasiet stratēģijas, kas var palīdzēt jums ietaupīt naudu, lai sasniegtu visus savus mērķus.
1. Jums ir nepieciešams ārkārtas situāciju fonds Daudzi finanšu eksperti iesaka veidot fondu ārkārtas situācijām 3 līdz 9 mēnešalgu apmērā un tikai tad sākt novirzīt savu naudu konkrētiem mērķiem. Var šķist, ka šāda fonda izveidošana palēnina jūsu virzīšanos ceļā uz saviem mērķiem, bet ārkārtas situāciju fonda izveidošana palīdz jums izvairīties no naudas ņemšanas no citiem uzkrājumu kontiem, kā arī iesaistīšanās parādsaistībās. Tā kā tā ir nauda neparedzētiem gadījumiem, tad jums nebūs vajadzības aiztikt savu kredītkarti vai pensiju fondus situācijās, kad, piemēram, jūsu automašīnai būs nepieciešams remonts vai jūs uz pāris mēnešiem zaudēsit darbu.
2. Īstermiņa vajadzību segšana Kad ārkārtas situāciju fonds ir izveidots, savas vajadzības varat sadalīt īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa mērķos. Piemēram, tas, kas jums ir nepieciešams divu gadu laikā, ir definējams kā īstermiņa mērķis. Naudai, kas nepieciešama šo mērķu sasniegšanai, ir jābūt viegli pārvaldāmai un iegūstamai (bez ierobežojumiem un maksas). Ja vēlaties, lai šai naudai veidotos arī procentuāls pieaugums, uz pāris gadiem noguldiet vai ieguldiet to dažādos kontos vai investīcijās.
3. Sāciet ar kredīta nomaksu Finansiālās brīvības iegūšana ir ļoti būtiska, bet neviens nevēlas laist garām iespēju veidot iekrājumus, fokusējoties tikai uz šo mērķi, proti, kredīta nomaksu. Lai vai kā, bet vislabākā ideja ir visu savu parādsaistību un to apmēra apzināšanās, un saprašana, kā visveiksmīgāk no tā visa atbrīvoties. Būtiskākais ir atrast tieši savai finansiālajai situācijai piemērotāko kredītu nomaksas modeli. Tie var būt arī ātrie kredīti.
4. Būtiskāko pirkumu plānošana Savas dzīves laikā jūs, visticamāk, pieņemsit vien dažus lēmumus attiecībā uz lielu pirkumu veikšanu, piemēram, jaunas automašīnas vai mājokļa iegāde, vai savu bērnu mācību apmaksa. Apstākļos, kad cenas ir augstas, bet laika šo mērķu sasniegšanai ir daudz, ir grūti šos mērķus pastāvīgi noturēt savā redzes lokā un aktīvi censties tos sasniegt. Ir ļoti būtiski atrast veidu, kā sasniegt šos lielos mērķis, lai jūs būtu motivēti tos sasniegt ilgstoši. Plānojot lielus pirkumus, neaizmirstiet par savām esošajām kredītsaistībām un savu kredītvēsturi. Kā zināms, kredītvēsture ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kas ietekmē potenciālās kredītsaistības un līdz ar to arī kredīta izmaksas. Atcerieties – jo pozitīvāka kredītvēsture, jo izdevīgāki ir kredīta nosacījumi.
5. Pensionēšanās Lielākā daļa cilvēku pensionēšanos uzskata par ilgtermiņa mērķi, jo, lai sakrātu pietiekamu naudu savai pensijai, ir jānostrādā tik daudz gadu. Ir jāpārliecinās, vai jūs uz šo mērķi ejat pa iespējami labāko ceļu, proti, vai jūs jau tagad izmantojat visas valsts un privātā sektora sniegtās iespējas attiecībā uz pensiju, piemēram, pensionēšanās plānus darba vietās, 2. un 3. pensiju līmeņa opcijas, kā arī citus pensiju fondus. Lai, aizejot pensijā, nebūtu jāsaskaras ar nepatīkamiem pārsteigumiem, pārliecinieties par sociālo iemaksu veikšanu, kā arī citu nodokļu maksāšanu.
Nav komentāru