Lielākais no šķēršļiem, ar ko cilvēki saskaras, cenšoties nokārtot savas kredītsaistības, ir pārliecība, ka nav vajadzības būt taupīgiem ilglaicīgi. Ja jums ir jāveic tikai savas kredītkartes procentu maksājumi, ir pilnīgi pietiekoši piekopt tādus taupīgas dzīvošanas paradumus kā, piemēram, kuponu krāšana, gaisa kondicioniera izslēgšana un savu izklaižu ierobežošana uz laiku, līdz kredīts ir atmaksāts. Kad kredīts ir nomaksāts, jūs varat atgriezties pie saviem vecajiem naudas tērēšanas paradumiem, ja, protams, jūs tā vēlaties. Tomēr, lai vai kā, šāda rīcība var būt bīstama, jo tā var jūs atkal ievilkt parādsaistībās. Neskatoties uz to, ka doma par mierīgu un bezrūpīgu dzīvošanu pēc kredīta nomaksas ir lieliska, ir arī tik daudz iemeslu, lai jūs turpinātu pieturēties pie gudriem un taupīgiem naudas tērēšanas paradumiem.

1. Pensionēšanās

Viens no svarīgākajiem iemesliem, kādēļ turpināt dzīvot taupīgi, ir savu investīciju maksimāla palielināšana vecumdienām. Tā kā nav zināms, kāds būs valsts atbalsts šajā jautājumā nākotnē, ir ļoti grūti noteikt, cik daudz naudas jums būs nepieciešams savās vecumdienās. Ja jūs tikko esat nokārtojuši savas kredītsaistības, būtu ieteicams to naudas summu, ko jūs parasti maksājāt kredītkartes procentos, atlikt speciālā pensijas fondā. Kad tas ir izdarīts, jūs tik tiešām varat sākt tērēt savu naudu mazliet brīvāk.

2. Fonds ārkārtas situācijām

Tad, kad ātrais kredīts ir vairāku tūkstošu apmērā, saprotams, ka pēdējais, par ko mēs vēlamies domāt, ir naudas atlikšana neparedzētiem gadījumiem. Bet patiesība ir tāda, ka šādu fondu ir iespējams izveidot pat kredītsaistību laikā un neizjust būtiskas finanšu situācijas izmaiņas, jo neviens jau nesaka, ka fondā jāatliek daudz naudas. Lai gan fondam atvēlētais naudas apmērs katram būs individuāls, balsoties uz finansiālajām iespējām, eksperti iesaka šo fondu izveidot vismaz trīs mēnešalgu apmērā.

3. Lielākas naudas tērēšanas iespējas

Kad esam kredītsaistībās, mēs nereti kritiski analizējam ikvienu lietu, kuru vēlētos nopirkt. Kad kredīts ir nomaksāts, atliek nauda tām lietām, kuru iegāde kredītsaistību laikā tika atlikta. Tomēr arī pēc kredīta nomaksas vajadzētu rūpīgi izvērtēt, vai tas, ko vēlaties nopirkt, ir patiešām jums nepieciešams – tas ļaus veidoties lielākam naudas uzkrājumam un bez problēmām iegādāties kādus lielākus pirkumus, kas ir patiešām nepieciešami.

4. Nākotne

Vēl viens iemesls tam, lai dzīvotu taupīgi, ir fakts, ka tādējādi jūs varat vieglāk plānot savu nākotni, neskatoties uz nekādiem apstākļiem. Mēs nekad nevaram zināt, kas mūs gaida nākotnē – kāzas, bērni, studijas, ceļojums vai pat šķiršanās. Skaidrs ir viens – mums nāksies maksāt gan par plānotiem, gan par neplānotiem notikumiem, un maksāšana par tiem ar savu, nevis kredītā paņemtu naudu, ir atslēga uz sabalansētu un veselīgu finansiālo dzīvi. Secinājumi Kad mēs esam nomaksājuši kredītu, nereti mēs gluži vienkārši vairs nevēlamies tērēt naudu tā, kā pirms kredīta, un neko neiekrāt. Dzīvot taupīgi ir daudz vieglāk, un ja reiz jums ir izveidojušies pozitīvi paradumi, jums nevajadzētu būt problēmām pieturēties pie tiem arī turpmāk. Taupīga dzīvošana ienes dzīvē mieru – kad zināt, ka jums ir naudas iekrājumi visādām dzīves situācijām, jums nav problēmu nomaksāt rēķinus un nav stresa par savām finansēm. Protams, varbūt jūs neesat 100% brīvi no stresa par savām finansēm, bet jums pavisam noteikti nav vairs jādzīvo tā, kad bijāt “līdz ausīm ierakušies” parādos.