Mīlestība mēdz būt akla, it īpaši laikā, kad pāris ir saderinājies vai plāno savas kāzas. Lai gan es uzskatu, ka mīlestība uzreiz pēc medusmēneša tā vienkārši nemēdz izzust, kā vairums cilvēku domā, es tomēr uzskatu, ka finanses gan ir spējīgas būtiski ietekmēt pāra savstarpējās attiecības pēc precībām. Turpinājumā iepazīstieties ar trīs gudriem finanšu lēmumiem, kuri pārim būtu jāpārrunā pirms laulības saišu nodibināšanas.

Kredītsaistību samazināšana

Jūs varbūt uzskatāt, ka jūsu kredītkartes parāds 1000 eiro apmērā un auto līzings 10 000 eiro apmērā nav nekas liels, jo līdz šim jūs esat veiksmīgi veikuši to maksājumus katru mēnesi, tomēr jūsu budžets pēc kāzām šādām kredītsaistībām var izrādīties par mazu, jo, iespējams, arī jūsu otrai pusītei ir kādas parādsaistības, kuras vairums laulāto pēc kāzām apvieno. Šī iemesla dēļ ir ļoti būtiski noskaidrot arī otra cilvēka kredītsaistību apmēru pirms, nevis pēc kāzām. Ir ļoti ieteicams abiem pārrunāt ne vien abu kredītsaistības, bet arī jebkādas citas finansiālās saistības. Tad, kad jūsu kopējais kredītsaistību un finansiālo saistību apmērs ir zināms, centieties to samazināt par vismaz 50% līdz jūsu kāzu dienai. Šāda kredītsaistību apmēra samazināšana var prasīt vairāk darba stundu, papildus darbus vai pat otra darba meklēšanu, bet šo drastisko kredītu samazināšanu ir vieglāk pārvarēt pirms kāzām nekā pēc tām.

Pārrunājiet savus finanšu mērķus

Gan jums, gan jūsu partnerim vajadzētu veltīt kādu laiku, lai apzinātu un sarakstītu savus finanšu mērķus. Pēc tam šis saraksts noteiktu būtu jāpārrunā, lai saprastu, cik saskanīgi ir šie mērķi un kādas korekcijas būtu jāievieš, lai tie būtu vienoti un reāli sasniedzami. Šie mērķi varētu izskatīties, piemēram, šādi: atbrīvoties no kredītsaistībām, iegūt augstāku grādu augstskolā, dzīvot mājās ar bērniem, 3 gadus nestrādājot, katru gadu doties ceļojumā, 2 gadu laiku nopirkt māju u.tml. Lai arī kādi būtu jūsu finansiālie mērķi turpmākajiem 5-10 gadiem, jums ar tiem ir jārēķinās, iekļaujot tos arī savā budžeta plānā. Ja jūs kopīgi nolemjat, ka, piemēram, māte ar bērnu dzīvos mājās 3 gadus, nekur nestrādājot, pārdomāti ir jārīkojas uzreiz pēc precībām. Proti, jums uzreiz vajadzētu mēģināt dzīvot no vienas algas, paralēli izveidojot spēcīgu krājkontu un stabilus līdzekļu uzkrājumus tajā.

Pārdomājiet savas kāzu izmaksas

Ja jūs plānojat kāzas paši par saviem finanšu līdzekļiem, jūs noteikti vēlaties samazināt it visas savas izmaksas pēc iespējas vairāk. Iesaistīties īstermiņa kredītsaistībās, kuru apmērs ir, piemēram, 20 000 eiro, dēļ vienas svētku dienas, proti, kāzu dienas, šķiet, ir mazliet ekstrēmi. Visas kāzu izmaksas centieties segt ar personīgajiem finanšu līdzekļiem un atcerieties, ka kāzu diena ir pāra svētku diena, nevis kāzu diena, kurai jāizskatās “žurnāla vāka” cienīgai. Kāda jēga pārsteigt kāzu viesus ar pompozām kāzām, ja pēc tām jūs uz vismaz 10 gadiem esat piesaistīti kredītam. Kāzu plānošana ir satraucošs laiks ikvienam pārim, tomēr nevajag aizmirst par abu finanšu un finansiālo mērķu pārrunāšanu, kā arī kopējā budžeta sastādīšanu pirms nav par vēlu. Kāzu plānošanas laikā šādas sarunas, iespējams, nav jaukas, bet tās atrisinās daudzus jautājumus, kuriem vairs nebūs jāpieskaras pēc precībām.