Mūsdienu cilvēkam ir ļoti svarīgas trīs lietas:

  • Finansiālā neatkarība.
  • Stipra veselība. Saka, ka par naudu veselību nopirkt nav iespējams, bet par šo jautājumu mēs varam ilgi diskutēt, jo kvalitatīva medicīniskā apkalpošana vienmēr maksā dārgi.
  • Drošība par savu un savas ģimenes labklājību nākotnē.

Lai varētu apmierināt šīs un vēl citas vajadzības, mums jāmāk gudri un tālredzīgi rīkoties ar saviem finansiālajiem līdzekļiem, jādomā ne tikai par tagadni, bet arī par nākotni. Tad, kad mēs esam jauni un spēka pilni, mums ir daudz dažādu iespēju, ar gadiem, iespēju paliek arvien mazāk un tāpēc daudz kas ir atkarīgs no tā, kur mēs savus brīvos līdzekļus būsim ieguldījuši jaunībā un brieduma gados.

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku nedzīvo no algas līdz algai, tāpēc arī rodas jautājums, kur labāk ieguldīt, kaut vai nelielus, brīvos finansiālos līdzekļus. Šobrīd cilvēki pret investīcijām izturas, kā pret iespēju nopelnīt, parūpēties par savām vecumdienām. Bet, tas viss nenotiek tik vienkārši kā gribētos, jo, tie, kuri jau ir pieraduši investēt, no šī procesa vairs nebaidās, bet tie, kuru vēl tikai domā, bieži vien ir šaubu un baiļu pārņemti. Tas ir dabisks process, pirms tāda soļa speršanas, vajag rūpīgi iepazīties ar visu pieejamo informāciju, konsultēties pie speciālistiem, aprunāties ar radiem vai draugiem, kuriem jau ir pieredze šajā jomā. Bailes pazudīs tajā brīdī, kad jūs nolemsiet spert izšķirošo soli un sāksiet gūt jaunu pieredzi naudas investēšanā.

Brīvo finansiālo līdzekļu ieguldīšanas vienmēr sākas ar naudas uzkrāšanu, t. i. jums parādās brīvie līdzekļi, tālāk pastāv ļoti daudz dažādu iespēju, kur tos ieguldīt. Kā vienu no pirmajiem, varam minēt naudas investēšanu – aktīvu iegādāšanos, kuru vērtība ar laiku varētu palielināties un nest zināmu peļņu. Pie aktīviem pieder – ieguldījumu fondi, akcijas, parāda vērtspapīri, u. c. Aktīvus vajag izvēlēties atkarībā no naudas līdzekļiem un stratēģijas.

Ja jūs šajā jomā esat iesācējs, tad ieguldīšanu sāciet ar nelielu naudas summu, lai saprastu, vai tāds peļņas gūšanas veids jums ir piemērots. Atcerieties, ka investējot naudu, augstāk minētajos aktīvos, jūs varat naudu nopelnīt, ja to vērtība augs un varat naudu zaudēt, ja to vērtība kritīs. Kā iesācējam, mēs jums labāk iesakām, mācīties gūt finansiālo peļņu ar vienkāršākiem veidiem, piemēram, ar ieguldījuma fondu vai valsts parādzīmēm, tad, kad naudas investēšanas pamatprincipi būs apgūti, varēsiet sākt investēt naudu jau nopietnākos veidos.

Pirms naudas investēšanas sākšanas ir ļoti svarīgi izprast sevi un atbildīgi izvērtēt situāciju. Šajā gadījumā ir jāsaprot, ka naudas investēšana, nav dažu dienu pasākums, jāsaprot, ka tas ir ilgstošs process, kura laikā ir jāiemācās pacietīgi gaidīt. Jums vajag konkrēti atbildēt vismaz uz šiem jautājumiem: cik daudz finansiālo līdzekļu jūs esat gatavs ieguldīt, cik ilgu laiku esat gatavs tiem nepieskarties, vai esat gatavs zaudējumiem, ja jā, tad konkrēti cik lieliem, kāda ir jūsu stresa izturība, jo, ja jūs piederat pie to cilvēku kategorijas, kuri uztraucas par katru sīkumu, it īpaši, ja tas skar finansiālo sfēru, ir iespējams, ka naudas investēšana nav domāta jums.

Vēl viens, ļoti svarīgs ieteikums. Pirms finansiālo līdzekļu ieguldīšanas, precīzi noformulējiet savu mērķi, lai saprastu, ko jūs gribat sasniegt. Naudas pelnīšana tikai pelnīšanas pēc, ne vienmēr, nes cerētos augļus. Ja, jums būs skaidri saprotami mērķi, jūs varēsiet daudz skaidrāk to visu izstāstīt profesionālajam konsultantam, līdz ar to, viņam daudz vienkāršāk būs noteikt, kurš ieguldījuma veids, jums šobrīd ir vispiemērotākais.

Ja, esat nolēmis sākt finansiālo līdzekļu investēšanu, apsveriet domu, savus līdzekļus ieguldīt nevis vienā, bet vairākos veidos. Piemēram, ja kāds no ieguldījumiem nav bijis veiksmīgs, tad pastāv liels risks, ka jūs zaudēsiet visus savus finansiālos līdzekļus. Ar tādu investēšanas pieredzi, noteikti, negrib saskarties neviens no mums, tāpēc jūs varat izmantot augstāk minēto ieteikumu. Lielākos naudas līdzekļus varat ieguldīt drošās ilgtermiņa investīcijās, bet mazākos līdzekļus, varat veltīt riskantiem finansiāliem ieguldījumiem. Tā jūs iegūsiet vērtīgu pieredzi, kura jums palīdzēs turpmāk daudz drošāk rīkoties ar savu naudu.

Jāsaka, ka pastāv arī citi, finansiālo līdzekļu ieguldīšanas veidi. Katrs no mums var izvēlēties to naudas ieguldīšanas veidu, kurš viņam ir vislabāk saprotams un kurā viņam ir vislielākā pieredze.

Finansiālo līdzekļu ieguldīšanu nekustamajos īpašumos. Parasti, ja cilvēkiem pajautā, par iespējām ieguldīt naudu, pirmais, kas viņiem ienāk galvā, ir tieši nekustamie īpašumi. Finansiālo līdzekļu ieguldīšanu nekustamajos īpašumos ātrāk var nosaukt par naudas saglabāšanu, nevis ieguldīšanu. Cilvēki sper tādu soli, jo baidās, naudu pazaudēt, lai tā nenotiktu, tā tiek ieguldīta (saglabāta) šādā veidā. Ja jūs gribat nekustamos īpašumus izskatīt kā naudas ieguldīšanas veidu, tad jāsaka, ka tas nav tik vienkārši, kā izskatās un tas prasa attiecīgas zināšanas un pieredzi, tas var uz ilgu laiku iesaldēt jūsu līdzekļus, peļņa nav liela un stabila un tas prasa lielu sākuma kapitālu.

Savus brīvos finansiālos līdzekļus jūs varat ieguldīt biznesā. Salīdzinājumā ar citiem naudas ieguldīšanas veidiem, tas ir viens no visātrāk, peļņu nesošajiem variantiem. Galvenie riski ir sastopami pašā sākumā, ja bizness sāk attīstīties, peļņa palielināties, tad riska koeficients sāk samazināties. Jāsaka, ka tas ir ļoti aizraujošs un interesants process, jo ne jau par velti, par šo tēmu ir sarakstīts tik daudz grāmatu.

Savus brīvos finansiālos līdzekļus jūs varat ieguldīt dārgmetālos, piemēram, zeltā, sudrabā, platīnā, pallādijā, kā arī mākslas darbos. Lai ieguldītu finansiālos līdzekļus mākslas darbos ir vajadzīga speciāla izglītība un pieredze, ja jums tādas pieredzes nav un jūs nesaprotat ieguldīšanas procesu, tad labāk ar to nenodarboties, jo var gadīties tā, ka peļņas vietā pazaudējat visus savus iekrājumus. Cilvēki, kuriem ir vajadzīgās zināšanas un pieredze, ļoti veiksmīgi iegulda naudu šajā jomā un ir apmierināti ar peļņu.