Iekrājumu veidošana ir viena no tām nodarbēm, ar ko vajadzētu nodarboties katram, kurš vēlas uzlabot savu finansiālo stāvokli, jo, pretēji mūsdienu stigmai, kredīts nav pareizais izejas solis un labāk ir sakrāt naudu nekā ņemt preces un pakalpojumus kredītā. Un pēdējā laikā aizvien vairāk un vairāk cilvēki sāk saprast to, ka mūsdienu ekonomika ir pārāk neparedzama un tas savukārt nozīmē to, ka uz stabilu darba algu paļauties ir grūti, un, ja tev katru mēnesi ir jāmaksā noteikta naudas summa par aizdevumu, tad brīdī, kad alga tiek samazināta, tev varētu būt ļoti grūti turpināt maksāt šos kredītu maksājumus. Bet, lai gan cilvēki pamazām sāk saprast, ka naudas krāšana ir noderīga, tomēr ne vienmēr ģimenē šajā jautājumā ir vienotība un, ja viens no laulātajiem partneriem vēlas tikai ņemt kredītus un nedomā par nākotni, bet otrs cenšas iekrāt naudu dažādiem produktiem, pakalpojumiem un arī vecumdienām, tad parasti rodas spriedze, jo abi cilvēki nespēj vienoties par kopēju plānu. Tieši tāpēc šodien došu jums dažus padomus tam, ko darīt šādā situācijā:
  • Pārrunas – Pirmā nodarbe, ko abiem cilvēkiem vajadzētu darīt ir veikt pārrunas par šo saasināto jautājumu, jo tikai pārrunu un komunikācijas ceļā parasti ir iespējams panākt vienošanos. Pārrunu ceļā ir iespējams izskaidrot kāpēc tad tu vēlies krāt naudu, un kā tas būs labāk jūsu nākotnei, un tādā veidā mēģināt pārliecināt savu otru pusīti. Cilvēki ir dažādi, un bieži vien nākot no ģimenes, kur visi ņem kredītus ir ļoti grūti mainīt ierastos paradumus un sākt krāt naudu, sākumā atmaksājot visus pašreizējos parādus. Bet šī ir pareizā darbība, kas noteikti, ka ļaus ģimenei nākotnē izbaudīt lielāku finansiālo neatkarību un nekāda nauda netiks pārmaksāta procentu maksājumos, saņemot šos aizdevumus.
  • Atsevišķas finanses – Viena no iespējām ir mēģināt dalīt abu cilvēku finanses uz pusēm, tādā veidā sadalot visus kredītu un komunālos maksājumus uz pusēm un tālāk izveidojot kopēju “mājas” fondu kur tiek ievietots pietiekoši daudz naudas visām vajadzībām, kuras nepieciešams segt kopīgi, bet visa atlikusī nauda katram paliek sev un katrs ar to var darīt ko vien grib. Ja šādi tiek sadalītas finanses tad vienam partnerim ir iesējams ātrāk nomaksāt savu kredīta daļu un pēc tam izbaudīt daudz labāku finanšu situāciju, un agri vai vēlu otrs partneris šo situāciju redzēs un arī sāks domāt par to, ka tomēr labāk varbūt ir naudu ietaupīt nevis visu notriekt un ņemt aizvien vairāk kredītus.
  • Kopēji iekrājumi bet atsevišķa nauda tēriņiem – Nedaudz savādāka situācija ir tad, kad ģimene vienojas par kopējiem tēriņiem un arī kopējiem iekrājumiem, bet atstājot katram ģimenes loceklim noteiktu naudas summu, kā brīvos resursus ar ko tad ir iespējams darīt ko vien vēlas. Šādi būtībā veidojot kopējus iekrājumus var apiet šo nevēlēšanos iekrāt un ietaupīt, jo katram pašam ir šī individuālā nauda, ar ko tad var rīkoties kā vien vēlas, bet kopējie līdzekļi tiek izmantoti daudz efektīvāk.
  • Piekāpšanās – Ja situācija ir aizgājusi tik tālu, ka pilnīgi visa finansiālā situācija tiek sadalīta un šis jautājums rada lielu spriedzi starp ģimenes locekļiem, tad partnerim, kurš ir apzinīgāks ir iespēja mazliet piekāpties, jo bieži vien attiecības ir daudz svarīgākas nekā finansiālā situācija. Šķiršanās – Un pēdējais solis, ja pilnīgi nav iespējams atrast kopēju vidusceļu ir attiecību pārtraukšana, jo, ja abi cilvēki dzīvē vēlas pilnīgi dažādas lietas, kur viens grib būt finansiāli neatkarīgs un dzīvot zem saviem ienākumiem bet otrs grib tikai notērēt visu naudu un ņemt kredītus, tad varbūt šiem cilvēkiem nemaz nevajadzētu būt kopā?