Kā pierāda pēdējie pētījumi, arvien mazāk cilvēku veido krājkontus bankās, tomēr tas nepavisam nenozīmē to, ka cilvēki nekrāj naudu. Šī tendence pierāda vien to, ka vairums cilvēku maina savas naudas turēšanas vietu, ņemot to laukā no banku krājkontiem. “TD Bank” pētījums rāda, ka 2013. gadā 83% pieaugušo bija krājkonti, bet 2014. gadā krājkonti bija 70% pieaugušo. Tendence meklēt aizvien jaunas vietas, kurās turēt naudu, ir arvien pieaugoša. Turpinājumā aplūkosim tās vietas, kurās cilvēki mūsdienās tur savu naudu.

Ar nodokli apliekamie investīciju konti

Liela daļa cilvēku tur savus līdzekļus krājkontos, kuru nelielais procentuālais pieaugums ir spējīgs segt vien kādu nedārgu ārkārtas situāciju. Problēma ir apstākļos, ka šiem krājkontiem ir ļoti zemas procentu likmes, kā arī tiem tiek piemēroti dažādi neelastīgi nosacījumi. Šo iemeslu dēļ daudzi cilvēki izvēlas savu naudu noguldīt ar nodokli apliekamajos investīciju kontos. Šo kontu atdeve ir ievērojami lielāka un zaudējumu gadījumā ir iespējams saņemt nodokļu atvieglojumus. Daudzi šos kontus izmanto kā naudas fondus ārkārtas situācijām, turklāt, uz īsu termiņu, piemēram, uz 2 mēnešiem. Tomēr uzkrājumus šajos kontos var veidot arī ilgtermiņā, proti, krāt naudu nākotnei. Tāpat iespējams izveidot arī noguldījuma kontu, izmantojot to kā uzkrājumu kontu vai ārkārtas situāciju fondu. Noguldījuma kontu iespējams atvērt uz noteiktu laiku, piemēram, 6 mēnešiem, 1 gadu, 2 gadiem utt., pēc kura beigšanās uzkrājums jums kļūst brīvi pieejams.

Automātiskās naudas krāšanas aplikācijas

Vēl viens populārs veids, kā veidot naudas uzkrājumus, ir automātisko programmu izmantošana, kurās noteikts naudas daudzums tiek noguldīts speciālā krājkontā. Parasti noguldījums tiek veikts reizi mēnesī, bet gan periodiskumu, gan naudas daudzumu iespējams uzstādīt pašam, tomēr visbiežāk tā ir neliela naudas summa. Šādas programmas ir pieejamas, piemēram, interneta vietnēs Acorns.com un Digit.co. Šo programmu galvenā priekšrocība ir fakts, ka cilvēkam pašam nav regulāri jāatceras veikt pārskaitījumus uz krājkontiem – to automātiski izdara šīs programmas. Vēl viena šo programmu priekšrocība ir tas, ka par šo pakalpojumu jums nav jāmaksā procenti. Tiesa, uzkrājot naudu ar šo programmu palīdzību, neveidojas procentuāls pieaugums, tāpēc, ja ir vēlme palielināt uzkrātas naudas vērtību, pēc tam iespējams to pārskaitīt, piemēram, uz investīciju kontu. Jebkurš no šiem naudas uzkrāšanas veidiem ir ideāli piemērots īstermiņa mērķu sasniegšanai, jo sniedz iespējas, piemēram, nopirkt kādu jaunu mēbeli vai tehniku uzreiz, nekādi neietekmējot iepriekšējo budžeta plānu un neliekot pielietot citus aktīvus. Izmantojot daudzus no šiem kontiem, iespējams, neizdosies neko būtisku nopelnīt, bet tie pavisam noteikti sniegs daudzas citas priekšrocības, kas vairāk saistītas ar ātrumu, ērtību un vienkāršību – to, kas mūsdienīgam cilvēkam ir nepieciešams. Pateicoties šiem jaunajiem naudas krāšanas veidiem, mums ir iespējas veidot arī jaunas naudas krāšanas stratēģijas, vairs neejot tikai pa vienu iespējamo ceļu.